W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Kronikë

Në 1 vit përfituan 2459 të dënuar/ Kur merren lejet shpërblyese dhe të veçanta në burgje

burg leje

09:20 am | Sonila Mesareja Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve rrit vigjilencën për monitorimin e praktikave të ndjekura për dhënien e lejeve nga…

Oct 20 2014 / Comments Off / Read More »
Politikë

Serbia shtyn vizitën/ Telefonata 30-minutëshe me Vuçiç, Rama në Beograd në 10 nëntor. Prapaskenat e negocimit

Rama_Vucic

09:40 am | Gëzim Saliu Kryeministri serb mësohet se ka pranuar para ndërkombëtarëve se nuk mund ta priste në situatën aktuale Ramën për…

Oct 20 2014 / Comments Off / Read More »

Flash

Serbia shtyn vizitën/ Telefonata 30-minutëshe me Vuçiç, Rama në Beograd në 10 nëntor. Prapaskenat e negocimit

"Euronews": Lidhja e Serbisë me Rusinë dhe dhuna ndaj shqiptarëve

Takimi/ Basha, Murphy-t: Mazhoranca t’i jap fund shkeljeve të Kushtetutës

Senatori amerikan/ Murphy: Shqipëria, miku më i mirë i SHBA-së. Retorika pas ndeshjes, jo bashkëpunuese

Vizita në Beograd, ende në dyshim / Vuçiç “zbutet” me Merkelin: Serbia do të ruajë stabilitetin në rajon. Tadiç: Rama të vijë në Beograd

Komisioni hetimor mbyll punimet / Propozim Kuvendit: Çefa dhe Lelçaj të shkarkohen. Braho: KLD-ja bandë, duhen hequr të gjithë

Reforma në drejtësi / Vishaj: Gjyqtarët e Gjykatës së Lartë dhe Kushtetuese të zgjidhen nga populli

Rajoni në sfidë/ Në Beograd?! Rama: Shqipëria e Madhe, makthi juaj, jo projekti ynë. Vuçiç: Vendos në fundjavë, nëse e pres ose jo. 

Vizita/ Basha: Rama të shtyjë vizitën, serbët refuzuan de fakto kryeministrin  

Pas ndeshjes Serbi-Shqipëri/ Incidenti në Dervician, Athina, notë proteste për Tiranën. Qeveria: Rast i veçantë

DHUNA SERBE/ Tirana zyrtare, notë proteste: Hedhim poshtë baltosjen politike

Reagimet në Parlament për Serbi-Shqipëri/ Deputetët e PS-së: UEFA, jo me dy standarde, boll më me denigrim ndaj shqiptarëve  

Zbardhen tri orët e komisionit hetimor/ Debati mes Çefës e deputetëve të PS-së, nga çështja e 100 mln eurove tek emërimet e gjyqtarëve

Papa Francesku mesazh urimi: Mirënjohje për mikpritjen, populli i Shqiprisë, pasuri për Evropën

Vizita në Beograd/ Rama e konfirmon për Reuters: Nuk ndikohemi nga politika e urrejtjes etnike

Patentat/ Kriteret e reja. Qeveria: Ulim me 20% vdekjet në rrugë. Xhafaj: Jeni kthyer në agjenci funerale?

Diskutimi te ligjet/ Batuta “popullore” e Frrokut me ekspertin e huaj. Hysi: Po ndryshojmë ligje pa provuar efektin

Tirana dënon dhunën/ Rama: Flamuri, alibi e dhunës dhe e racizmit serb

Zgjedhjet vendore/ Mazhoranca, gati ndryshimet në Kodin Elektoral: S’rrimë peng i bojkotit të opozitës

Tryeza për reformën e drejtësisë/ Ministri Naço thërret opozitën, Paloka: S’merremi me faktin se kush na fton  

Na ndiqni ne facebook

Sociale sigurimi_shendetesor

Skema/ Si ndahen në dy kategori Sigurimi shëndetësor, kategoritë që e përfitojnë falas. Masa e kotributeve 3.4%

Masa e kontributit të sigurimit të detyruar shëndetësor është 3,4 % të...

Oct 20 2014 / Comments Off / Read More »
Bota kryebashkiaku i zabrebit

Zagreb, arrestohet për korrupsion kryebashkiaku, BE: Shqipëria të ndjek shembullin

Vala e vendosjes se drejtesisë vazhdon të funksionojë në Kroaci, vendi i...

Oct 20 2014 / Comments Off / Read More »
Sport vllaznia partizani

Superliga Shqiptare/ Partizani fiton minimalisht ndaj Vllaznisë, Apolonia suprizon Teutën

Ka mjaftuar një gol për kryeqytetasit për të dalë me tre pikë...

Oct 20 2014 / Comments Off / Read More »
Ekonomi
mark crawford

Dhoma Amerikane e Tregtisë/ Crawford, qeverisë: Thjeshtëzim të sistemit të taksave

“Shqetësimi bllokimi i lejeve të ndërtimit, pasi ky vendim po bën që bizneset të mos investojnë më në...

Oct 20 2014 / Comments Off / Read More »
treni ne stacion

Maqedonia nënshkruan marrëveshjen për hekurudhën deri në Lin

Ervin Kaduku  -  Konkretizohen përpjekjet për realizimin e Korridorit 8 Panevropian nga fqinjët; pjesa shqiptare duhet të riaktivizohet...

Oct 18 2014 / Comments Off / Read More »
Analizë

UEFA po nuk na dha trepikëshin, të na shpallë edhe budallenj…

Artan_Fuga

Artan FUGA (Nga jehona e Facebook-ut) Ore çfarë lexojmë sikurse paskan thënë këta të UEFA-s!!! Edhe Serbia dënohet...

Oct 18 2014 / Comments Off / Read More »

Paguajeni, se përndryshe do t’jua presim…!

ARTAN FUGA Lidhur me energjinë elektrike nuk duhet ta humbasim arsyetimin tonë në ferrat e telave elektrikë dhe...

Oct 14 2014 / Comments Off / Read More »
Kulturë
foto stefan3

Stefan Çapaliku/ Guximi im mbi më të vështirën… Hamletin

Kulturë/ Intervistë me dramaturgun e regjisorin Stefan Çapaliku për veprën “HamletMakina” Në fillim të tetorit, skena e Teatrit...

Oct 18 2014 / Comments Off / Read More »
Financa ime
shtepi bosh

Shtëpitë në vend mbeten bosh, s’ka para për blerje

Në qarkun e Tiranës, përqindja e banesave boshe është 17.4% ndaj totalit, ndërsa në qarkun e Durrësit 19.6%....

Oct 15 2014 / Comments Off / Read More »
Shëndet & estetikë
dot-quy-tim-mach

Të shërohesh nga sëmundjet e zemrës me metodat e reja

Dr. Felix Kägi Nga katër shkaqet kryesore të vdekjes, tri prej tyre lidhen me sëmundjet kardiovaskulare, të emëruara,...

Oct 19 2014 / Comments Off / Read More »
Mister
article-2569248-1BE0092C00000578-686_634x620

Fëmija me fuqi mbinatyrore

Prindërit e një djaloshi katërvjeçar tregojnë se si ai ka fuqi psikike të ngjashme me ato të Cole...

Oct 20 2014 / Comments Off / Read More »

© 2014 Gazeta Standard. All Rights Reserved. Log in - Designed by Filma Hits