Saturday, April 17, 2021
Home Aktualitet

Aktualitet

Luan Baçi takon fermeret ne Fier: Situata alarmate ku ndodhet bujqësia, merr fund me qeverinë e drejtuar nga PD pas 25 prillit

Banorët e fshatit Shën Pjetër në Fier ankohen për rritjen e cmimeve të plehreave kimike dhe taksat e larta që sipas tyre I kanë detyruar...

Ardit Çela: Uragani i fitores së madhe po afron! LSI forcë e parë në Berat dhe në garë për 4 mandate

Drejtuesi politik i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Qarkun e Beratit, Ardit Çela falënderon mbështetësit e Vlorës dhe lajmëron se një pritje e tillë...

Basha rrit tonet: Mesazhi im i parë shkon për skuthat dhe hijet. Pas 25 prillit iu pret burgu!

Kreu i opozitës po zhvillon një tur takimesh përreth Shqipërisë ditën e sotme, ku do ndalet në 9 qytete të ndryshme. Pak minuta më parë...

Policia prezanton planin për zgjedhjet: Mbi 7500 efektivë në terren…

Policia ka prezantuar vetëm 8 ditë përpara datës së zgjedhjeve, planin e saj të masave. Mbi 7.500 efektivë të policisë, do të jenë në...

Basha: Nuk ka bashkëpunim me Ramën, brenda 100 ditëve të para hap negociatat…

Kreu demokrat Lulzim Basha ftoi qytetarët që me 25 prill të votojnë ndryshimin, duke i hapur rrugën vendit drejt Bashkimit Europian. “Votoni nr 9, votoni...

Skandali/ Rilindja kap edhe Komitetin Olimpik, Fidel Ylli zgjidhet kreu i KOKSH-it

Ishte ndër institucionet e fundit që Rilindja nuk kishte kapur, por tashmë edhe KOKSH ka rënë në duart. Deputeti socialist Fidel Ylli është zgjedhur ditën...

Floida Kërpaçi ndalon tek një byrektore: LSI progam për të mbështetur biznesin e vogël…

Kandidatja e LSI, Floida Kërpaçi në një reagim në Facebook ka treguar se pasi ka dëgjuar se “qeveria e konçensioneve i është sulur byrektoreve...

Vasili: Krenar për Listën e kristaltë, fituese e madhe e LSI në Vlorë…

Nga Petrit Vasili: Krenar per Listen e kristalte, fituese e madhe e LSI ne Vlore! Krenar per kete skuader te mrekullueshme politike. Eshte skuadra politike, qe Vlora priste...

Lajmet e fundit