Saturday, March 2, 2024
Home Kosovë

Kosovë

A do t’i kërkojë presidentit ukrainas njohjen e Kosovës? Rama i dredhon pyetjes

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, do të mbërrijë sonte në Shqipëri ku do të marrë pjesë në samtin për Ukrainën që do të mbahet...

Milan Radoiçiç godet me grusht ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës së Veriut (VIDEO)

Në një video të siguruar nga RTK, Millan Radoiçiç, udhëheqësi i agresionit të grupit terrorist të armatosur të Serbisë më 24 shtator të vitit...

BE ashpërson tonet, Stano: Kosova dhe Serbia nuk do përparojnë drejt BE-së, nëse s’i...

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, tha se Kosova dhe Serbia nuk mund të përparojnë në rrugën drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian, nëse nuk...

Gjykata zgjat paraburgimin për Naim Murselin dhe dy të dyshuarit e tjerë

Gjykata e Prishtinës ka vendosur ditën e sotme të lërë në paraburgim edhe për dy muaj të tjerë tre të dyshuarit për vrasjen e...

Kosova dhe Serbia diskutojnë sot në Bruksel për dinarin

Nën ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, në Bruksel të martën zhvillohen takime në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, që kanë për qëllim gjetjen...

Samiti i Londrës, Kurti ‘përplaset’ me kryeministren serbe: Jemi Republika e Kosovës, shtet i...

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti po merr pjesë në Samitin e Investimeve në Ballkanin Perëndimor, i cili po zhvillohet në Londër. Në fjalën e...

Konfliktin për dinarin/ Serwer: Pretendimi i Serbisë për spastrim etnik, i pavërtetë

Një tjetër tentativë për ndërmjetësim nga Brukseli për çështjen Kosovë – Serbi, në pikun e debateve mbi heqjen e dinarit serb nga transaksionet bankare...

Osmani e përfaqëson Kosovën në samitin për Ukrainën në Tiranë

Presidentja Vjosa Osmani do ta përfaqësojë Kosovën të mërkurën në Tiranë ku mbahet samiti i parë mes Ukrainës dhe gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor. Kjo...

KFOR tërheq njësitë nga ndërtesa e komunës së Zveçanit

Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, njoftoi të dielën se i ka tërhequr njësitë e veta nga ndërtesa e komunës së Zveçanit, duke...

Persona të paidentifikuar djegin flamurin e Kosovës në Zveçan

Një flamur i Kosovës është djegur gjatë natës në Zveçan. Lajmi është bërë i ditur nga Policia vendase, e cila shkruan se rasti është...

Te fundit