Wednesday, April 21, 2021

LAJMI I FUNDIT

Policia e Elbasanit jep të dhënat e para: Pati një konflikt, 4 të plagosur dhe u vra Pjerin Xhuvani

Policia e Elbasanit ka reaguar pas ngjarjes së ndodhur mesditën e kësaj të mërkure ku mbeti i vdekur Pjerin Xhuvani dhe u plagosën 4 të tjerë. Elbasan/Informacion paraprak Më datë 21.04.2021, rreth orës 14:00, në lagjen...

VIDEOLAJM/ Britma dhe ulërima, pak sekonda pas përplasje në Elbasan, policia …

Këto janë momente e para pas përplasje me armë të ndodhur në Elbasan, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani. Britma dhe ulërima janë dëgjuar, ndërsa njerëzit ikin të trembur. Në video duket edhe...

“Një makinë pa targa po shpërndan zarfe me para”, gazetarja: Çfarë sinjalizoi PD pak para krimit në Elbasan

Të tjera detaje dalin në dritë nga krimi i rëndë që tronditi sot Elbasanin, vetëm 4 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, teksa mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani si dhe u plagos...

Autori i vrasjes në Elbasan jep deklaratën paraprake: Ishte vetëmbrojtje. Ndaluam makinën me para dhe na qëlluan me armë

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Elbasan, ku mbeti i vdekur Pjerin Xhuvani. Burime nga policia thanë më herët se autori i dashur është vetëdorëzuar në polici, ku edhe ka...

EMRI/ Vrasja në Elbasan, vetëdorëzohet autori i dyshuar

Mësohet se është vetëdorëzuar autori i dyshuar i krimit të rëndë në Elbasan. Burimet thanë se i dyshuar për këtë ngjarje është Arbër Papleka, ish-efektiv i RENEA-s. Ngjarja mësohet se ka nisur pasi është...

Vrasje me armë zjarri në Elbasan, qëllohet për vdekje Pjerin Xhuvani

Një vrasje ka ndodhur këtë mesditë në Elbasan. Nga të dhënat e para, “BalkanWeb” mëson se është ekzekutuar me armë zjarri një emër i njohur në qytetin e Elbasanit. I vrarë ka mbetur shtetasi Pjerin Xhuvani.

Qindra qyterarë entuziastë presin Bashën në Devoll/ Lideri i PD-së: Shqiptarët e kanë marrë vendimin për ndryshim

Nga Devolli, kreu i PD, Lulzim Basha bëri thirrje për një bashkim të madh drejt ndryshimit. Në fjalën e tij para mbështetësve, kryedemokrati Basha tha se Shqiptarët e kanë marrë vendimin e...

U kapën duke transportuar 30 kg drogë, 4 të arrestuar në Malësinë e Madhe

Burime zyrtare bënë me dije për BalkanWeb se efektivët kanë sekuestruar afro 30 kilogramë sasi droge si dhe një arme zjarri. Mësohet se personat e arrestuar janë ndaluar në fshatin Grudë Fushë në...

Analize

“Thembra e Akilit”/ Standard zbardh arsyen kyçe: Ja pse kandidatura e Lleshit nuk vlen!

Mos dekretimi nga ana e Presidentit të Republikës i kanddidaturës së sjellë nga kryeministri Rama për ministër të Brendshëm, ka krijuar debate e diskutime...

LUGINA E UJQERVE/ Soros ndryshon plan, klanet ne PS nisin luftën. Rama me kartën femër për Tiranën

Prej muajsh e më së shumti javët e fundit, politika shqiptare po vlon për brenda dhe kur themi këtë nuk e kemi fjalën aspak...

Dritëhije skandali/ Koncerti që kushtoi sa “qimet e kokës” e ëndrat e Ramës për varfërinë, kanabisin e korrupsionin

Një ëndërr që bëhet realitet. Kështu e cilësoi ditë më parë kryeministri Rama ardhjen e Shkëlzen Dollit me një koncert në Tiranë, së bashku...