Saturday, April 17, 2021

Politikë

Kryemadhi komenton ftesën e Ramës për Bashën: Nuk kam parë burrë që t´i lutet një burri 12 herë…

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, nga Vlora ka komentuar ftesën që Kryeministri Edi Rama i bën kreut demokrat, Lulzim Basha, për bashkëpunim pas zgjedhjeve...

Basha: Të hapim radhët e Aleancës për Ndryshim! Kurveleshi i zbrazur, e lidhim me Bregun me rrugë moderne…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në turin jug-veri është ndalur edhe në qytetin e Tepelenës, i cili është pritur me entuziazëm nga të...

Bardh Spahia: Më 25 prill zgjedhja, kush do jetë me krimin dhe kush bashkohet me ndryshimin…

“Të shkojmë masivisht në votime”. Është ky apeli i ish-deputetit demokrat Bardh Spahia, gjatë një takimi elektoral në Velipojë. Bardhi, i cili kandidon në listën...

Edvin, ku e ke limitin!? Lorenc Goga: Rama po rrezikon jetë njerëzish për fushatën me aeroportin e Kukësit…

Sipërmarrësi Lorenc Goga thotë se nisja e punës në aeroportin e Kukësit, pa u certifikuar për fluturime ndërkombëtare, është një vendim që vë në...

Rama pranon skandalin e vjedhjes së të dhënave të qytetarëve: Patronazhistët janë njerëzit tanë…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot për herë të parë në një takim elektoral në qytetin e Durrësit për ‘patronazhistët e PS’ dhe pretendimet...

Grisejda Myslimi: Gratë dhe vajzat do votojnë LSI dhe gruan e jashtëzakonshme, Monika Kryemadhi

Kandidatja e LSI në Vlorë, Grisjda Myslimaj, në takimin madhështor të zhvilluar sot në qytetin bregdetar, se ajo do të jetë zëri i të...

Kryemadhi: Nuk i ndahem bajlozit të Rilindjes dhe as dyshes së balerinave të bandës së Astirit!

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi u shpreh sot nga Vlora se mundësia që LSI të marrë më shumë se tre mandate...

Copëza mendimesh për patronazhistët!

Nga Ylli Dylgjeri – N’daç merreni me të qeshur, n’daç merreni seriozisht, unë po shkruaj disa copëza mendimesh analize nga kjo historia me databazën e...

Basha: Qeveria e re do të jetë e të gjithë shqiptarëve! Tepelena nuk e pranon dështimin, do ta mbroj Vjosën….

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka mbërritur në mesditë në Tepelenë, në stacionin e tretë të turit Jug-Veri që ka nisur mëngjesin e sotëm...

Vajza e vogël i tregon Kryemadhit dëshirën e vetme që ka/ Kryetarja e LSI-së: Vdeksha unë o Zot…

Lëvizja Socialiste për Integrim ka organizuar një takim sot në Vlorë, ku e pranishme ka qenë edhe kryetarja e kësaj force politike, Monika Kryemadhi....

Kryesore