Saturday, June 8, 2024

Sport

“Euro 2024”, Gjermania ashpërson masat për tifozët

Kampionati Europian i kësaj vere paraqet sfida të mëdha për autoritetet gjermane të sigurisë. Miliona tifozë pritet të jenë pjesë e këtij turneu, që...

Publikohen formacionet e derbit, ja si rreshtohen Partizani dhe Dinamo

Partizani dhe Dinamo përballen në “Arenën e Demave” duke filluar nga ora 18:00, në kuadër të javës së 33-të të Superiores. Ky i sotmi ndaj...

Bayern Munich mposht Arsenalin, kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve

Bayern Munich ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pasi mposhti Arsenalin 1-0 në ndeshjen e dytë, ndërsa me rezultat të përgjithshëm 3-2. Bavarezët...

Grushta në Shijak, degjeneron dueli i U-21 mes Erzenit dhe Partizanit

Degjeneron në dhunë mes lojtarëve ndeshja e kampionatin U-21 mes Erzenit dhe Partizanit, e luajtur sot në stadiumin “Tofik Jashari” të Shijakut. Pas ndeshjes së...

Përmbysja pariziene/ PSG i shënon 3 gola Barcelonës dhe i afrohet gjysmëfinales

LIVE BARCELONA-PSG 1-3 12′ Rafinja / 40′ Dembele, 54′ Vitinja, 61′ (p) MbapeNGJARJET KRYESORE61’ GOOOL PSG! Mbape shënon nga pika e bardhë.59’ Penallti për PSG-në!...

E rëndë në Sarandë/ Ndahet nga jeta ish-portieri i njohur gjatë një ndeshje miqësore mes veteranëve

Një lajm i trishtë vjen nga Saranda, ku një nga ikonat e futbollit sarandiot, është ndarë nga jeta sot në mënyrë tragjike teksa po...

Bayer Leverkuseni afër titullit historik, mund të shpallet kampion këtë fundjavë

Bayer Leverkuseni, që po kalon sezonin më të mirë në histori, mund të kurorëzohet me titullin e kampionit në Gjermani këtë fundjavë.Në Bundesligë do...

Supersfida në Champions League, titullarët e Atletico-Dortmund dhe PSG-Barça

Champions League zbret në fushë për ndeshjet e radhës, teksa sonte luhen edhe dy çerekfinale të tjera. Atletico Madrid, pasi eliminoi pretendetët e Interit,...

Gjashtë gola dhe spektakël, Real Madrid dhe Man City ndahen në paqe në “Santiago Bernabeu”

Real Madridi dhe Manchester City kanë luajtur baras me rezultat 3-3 në kuadër të ndeshjes së parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve.Të parët që...

Penallti dhe gol, Bayern përmbys Arsenalin (VIDEO)

Champions League luan sonte në orën 21.00 dy ndeshje çerekfinale.Arsenal – Bayern Munchen Arsenal (4-3-3) – Raya; White, Saliba, Gabriel, Kiwior; Odegaard, Jorginho, Rice; Saka, Havertz,...

Aktualitet