Wednesday, June 12, 2024

Kryesore

Berisha: Veliaj si pengmarrës, ka nisur të thotë se vëllai i tij ka paguar ekspozitat e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ndal edhe te protesta e opozitës që do të zhvillohet ditën e premte para Bashkisë Tiranë, ku kërkohet dorëheqja e kryebashkiakut Erion Veliaj, pas publikimit...

Argita Malltezi: Pas rikthimit të vulës, demokratët po rikthehen në PD

Argita Malltezi ka komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit e cila riktheu vulën dhe logon në Partinë Demokratike, të drejtuar nga Sali Berisha.Malltezi tha se, procesi i bashkimit të demokratëve ka filluar...

Bacë, PD do ende fort punë, por ka për ta kry

ga Basir Çollaku Kjo ishte thirrja shpirtërore, emblemë e qytetarëve të Kosovës por edhe të Shqipërisë, në nderim të heroit dhe simbolit të luftës, Adem Jasharit, familjes së tij, kur Kosova u bë e...

Rama shpërblen “ushtarët” në Kushtetuese, rrit pagat e gjyqtarëve, 6.5 mln në muaj-

Një ditë pas gjyqit të bujshëm dhe shumë të pritshëm për logon e PD-së, të mërkurën Parlamenti do të votojë ndryshimet në ligjin për Gjykatën Kushtetuese, ku parashikohet rritja “galopante” e pagës...

Berisha publikon librin: Korrupsioni Transnacional dhe Kultura e Mohimit’

Nga Sali BerishaNjë libër në Amazon.Të dashur miq, libri “Korrupsioni Transnacional dhe Kultura e Mohimit- Rasti i ish-kryeministrit të Shqiperisë Sali Berisha: Nga non-grata në SHBA dhe BM, tek persekutimi politik ilegal”, gjendet...

Këlliçi: Të premten, ora 11:00 sërish në protestë para Bashkisë Tiranë, institucionit të dytë më të korruptuar në vend

Anëtarit të kryesisë së PD, Belind Këlliçi, në një deklaratë për media, ka njoftuar se protesta e radhës para Bashkisë së Tiranës do të zhvillohet të premten në orën 11:00.Këlliçi u bën...

Boçi: Basha dhe Alibeaj ia mbyllën vetes dyert me atë që i bënë Partisë Demokratike, duke e marë zvarrë!

Deputeti i PD, Luçiano Boçi, gjykon se e ardhmja politike e deputetëve Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibeaj, tani, pas rikthimit të vulës dhe logos zyrtare tek Partia Demokratike, është problemi më periferik...

Bashkitë “harrojnë” të mbledhin borxhet, KLSH: Qindra milionë lekë të pa arkëtuara

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka publikuar një seri raportesh për kontrolle në Bashki të ndryshme në vend dhe emëruesi i përbashkët në të gjithë raportet janë detyrimet e pa mbledhura nga...

Analize