Saturday, April 17, 2021

Kryesore

Pritje entuziaste për Monika Kryemadhin në Vlorë, qindra të rinj i bashkohen mitingut të madh…

Në orën 11.00  mbahet mitingu i madh i LSI-së , në hyrje të Lungomares. Që prej orëve të para të mëngjesit, jo vetëm LRI, por edhe me qindra e qindra të rinj...

Kryemadhi: LSI nuk i harron premtimet dhe nuk i braktis njerëzit, si ‘Rilindja’

Vota për LSI është mbështetje për një parti vërtetë të majtë, që nuk i harron premtimet dhe nuk i braktis njerëzit, siç Rilindja ka bërë me gjirokastritët", shkroi Monika Kryemadhi, Kryetare e...

Basha sot nga Saranda drejt Tropojës, mesazh – votuesve të PS: Mund të arrijmë gjithçka kur bëhemi bashkë!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë të shtunën një nga turet më të gjata të kësaj fushate elektorale brenda një dite, për t’iu përcjellë mesazhin e tij qytetarëve që...

‘Të gjithë janë ngritur në këmbë për ndryshimin’/ Basha, socialistëve: Ju jeni motrat dhe vëllezërit tanë…

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, përmes një video të shpërndarë në “Facebook” shprehet se ka zhvilluar takime me qytetarët e shumtë gjatë këtyre ditëve dhe se vë re se të gjithë...

Meta: Rama solli në Vlorë regjizorin e dosjes së Dibrës që kërkon të bëjë ‘tërmet’ edhe në Vlorë

Në studion e televizionit '6+1 Vlora' pPresidenti tha sonte se: "duhet të bëjmë gjithçka që të shpëtojmë zgjedhjet e 25 prillit që të jenë sa më demokratike dhe sa më gjithëpërfshirëse." I pyetur...

Meta: Patronazhistët, tregues i partisë-shtet. Zgjedhjet e 25 prillit vendosin për 100 vitet e ardhshme

I ftuar sot në studion e televizionit "6+1 Vlora", presidenti Meta tha se: "Patronazhistët nuk janë një tregues pozitiv për një shoqëri everopiane dhe të lirë. Ky është tregues  partisë shtet. Është...

Basha me banorët e Vaqarrit: 25 prilli është dita ku me votën në numrin 9, do të ktheni autonomin vendore dhe administratën që do...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me banorët e Vaqarrit, të cilët ngritën shqetësimin se administratori i njësisë administrative Vaqar, Gent Myrto, po u vjedh pronat e banorëve. Qytetari:...

“Patriot kushtetues”, Martin Henze: Presidenti Meta parandaloi që Shqipëria të kthehet në autokraci

Këshilltari gjerman pranë CDU-së, Martin Henze ka bërë me dije se ditën e sotme ka pasur një telefonatë me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në postimin e shkurtër në Twitter, Henze nënvizon se...

Analize

“Thembra e Akilit”/ Standard zbardh arsyen kyçe: Ja pse kandidatura e Lleshit nuk vlen!

Mos dekretimi nga ana e Presidentit të Republikës i kanddidaturës së sjellë nga kryeministri Rama për ministër të Brendshëm, ka krijuar debate e diskutime...

LUGINA E UJQERVE/ Soros ndryshon plan, klanet ne PS nisin luftën. Rama me kartën femër për Tiranën

Prej muajsh e më së shumti javët e fundit, politika shqiptare po vlon për brenda dhe kur themi këtë nuk e kemi fjalën aspak...

Dritëhije skandali/ Koncerti që kushtoi sa “qimet e kokës” e ëndrat e Ramës për varfërinë, kanabisin e korrupsionin

Një ëndërr që bëhet realitet. Kështu e cilësoi ditë më parë kryeministri Rama ardhjen e Shkëlzen Dollit me një koncert në Tiranë, së bashku...