Tuesday, June 11, 2024
Home Bota

Bota

Të gjithë sytë tek Rafah”/ Kuptimi i sloganit që po pushton rrjetet sociale

Të gjithë sytë tek Rafah”. Ky slogan është kthyer në 24 orët e fundit në një simbol të protestës së universiteteve në të gjithë...

“Fluturuam në tavanin e avionit”/ Pasagjerët rrëfejnë tmerrin që përjetuan nga turbulencat

Në aeroplan Boeing 777-300ER i linjës Singapore Airlines, me 211 pasagjerë dhe 18 anëtarë të ekuipazhit, ka bërë ulje emergjente në Bangkok, për shkak...

Kush është Mohammad Mokhber, presidenti i ri i përkohshëm i Iranit ?

Lideri iranian, Ali Khamenei njoftoi se pas vdekjes së presidentit Ebrahim Raisi në një aksident me helikopter, sipas nenit përkatës të kushtetutës detyrën e...

PAMJE nga vendi ku humbi jetën tragjikisht presidenti i Iranit, asnjë i mbijetuar

Mediat iraniane kanë konfirmuar vdekjen e presidentit të Iranit, Ebrahim Raisi, në moshën 63-vjeçare, dhe ministrit të Jashtëm Hossein Amir-Abdollahian pas rrëzimit të helikopterit...

Kush do të drejtojë Iranin pas humbjes së Presidenti Raisi?

Kushtetuta e Republikës Islamike ka një zgjidhje të drejtpërdrejtë për rastet kur një president është i paaftë për të kryer detyrat e tij për...

Rrëzimi i helikopterit në Iran, mes viktimave presidenti Raisi dhe ministri i Jashtëm

Presidenti Ebrahim Raisi, ministri i Jashtëm Hossein Amir-Abdollahian dhe disa zyrtarë të tjerë konfirmohet se janë vrarë gjatë rrëzimit të helikopterit të së dielës...

Helikopteri i presidentit iranian rrëzohet gjatë uljes emergjente, asnjë shenjë nga Ebrahim Raisi!

Një helikopter që transportonte presidentin Ebrahim Raisi është dashur të bëjë një “ulje emergjente” pasi ka pasur vështirësi fluturimi për shkak të kushteve të...

U qëllua 5 herë me armë, kryeministri sllovak Robert Fico jashtë rrezikut për jetën

Gjendja shëndetësore e kryeministrit sllovak, Robert Fico, më nuk është në rrezik për jetë, pasi ai u qëllua me armë zjarri teksa po dilte...

Njoftimi zyrtar: Kryeministri sllovak në gjendje të rëndë pas atentatit

Sllovakia u trondit nga një ngjarje e rëndë. Kryeministrit Robert Fico iu bë atentat me armë zjarri. Ky i fundit ka përfunduar fillimisht pa...

Inceneratori” i ha kokën presidentit të Ligurias, arrestohet për korrupsion Giovanni Toti

Hetimi i Prokurorisë së Xhenovas për korrupsionin dhe korrupsionin elektoral në “sistemin Toti” po zgjerohet, pasi presidenti i rajonit të Liguria përfundoi në arrest...

Te fundit