Thursday, April 22, 2021
Home Bota

Bota

Prodhonin raketa, shpërthen baza sekrete në Izrael…

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur të martën në një bazë të sekrete të Izraelit. Shpërthimi ndodhi gjatë një ‘prove rutinë’ nga fabrika Tomer,...

Lajm i trishtë, covid 19 i merr jetën në moshë të re një prej...

Një  raportohet mëngjesin e sotëm, ku për shkak të covid-19 ka ndërruar jetë një prej shefave më me emër të kulinarisë shqiptare Përparim Babalija. Nuk...

Shembja e urës në Itali shkaktoi 43 viktima, mbyllen hetimet pas tre vitesh, akuzat...

Prokuroria Publike e Xhenovas ka mbyllur hetimet për shembjen e urës Morandi, tragjedia që mori 43 jetë njerëzish më 14 gusht të vitit 2018. Hetimi...

“Do të bëja përsëri të njëjtin gjest”/ Shqiptari qëllon me thikë 21-vjeçarin italian

  Michele Dal Forno, 21 vjeç, student, të shtunën në mbrëmje u sulmua me një thikë nga një i mitur shqiptar i cili ishte raportuar...

Shansi i fundit për të shpëtuar Alexey Navalny

Nga Kenneth Roth, CNN Verën e kaluar, lideri i opozitës ruse Alexey Navalny i mbijetoi me shumë fat një atentati, që besohet gjerësisht se ishte organizuar...

Ish-oficeri i policisë shpallet fajtor për vrasjen e George Floyd! Ja me sa vite...

Ish-oficeri i Policisë së Minneapolis, i cili shkaktoi vdekjen e George Floyd duke mbajtur gjurin në qafën e tij për më shumë se 9...

Shefi i kuzhinës Nusret Gökçe gjobitet me 5 milionë dollarë

Shefi i kuzhinës dhe pronari i shumë restoranteve, Nusret Gökçe, i njohur gjerësisht si ‘Salt Bae’, po përballet me një proces gjyqësor prej 5...

VIDEO/ Momenti kur punonjësi hero shpëton fëmijën që kishte rënë në shinat e trenit

Pamje vërtet dramatike vijnë nga India, ku një punonjës i shërbimit hekurudhor shpëton një fëmijë që kishte rënë te shinat, pak sekonda para se...

NATO dhe SHBA në alarm, 120,000 trupa ruse në kufirin me Ukrainën

Ministri i Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba tha të martën se Rusia së shpejti do të ketë më shumë se 120,000 trupa në kufirin me...

Bashkimi Europian nis vaksinimin e Shqipërisë pas përfundimit të zgjedhjeve…

Në muajin maj, Bashkimi Europian fillon shpërndarjen e vaksinave në Ballkanin Perëndimor. Njoftimi u bë në disa gjuhë të Ballkanit, përfshirë edhe gjuhën shqipe,...

Te fundit