Sunday, April 11, 2021
Home Sociale

Sociale

Ndërtimit i HEC-it në Thirrë, banorët sërish në protestë: Kërcënojnë bllokimin e ‘Rrugës së Kombit’ paafat

Banorët e fshatrave Thirrë dhe Sang të Njësisë Administrative Fanë, Bashkia Mirditë zhvilluan një protestë kundër ndërtimit të një HEC-i dhe të një fabrike...

Në një nga kryeveprat e babëzisë/ Presidenti Meta: 25 Prilli, referendum kundër korrupsionit!

Duke publikuar disa foto nga rruga e shkatërruar totalisht në Borsh, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, e konsideron një nga kryeveprat e babëzisë. Kreu i...

Jo vetëm trompoza, AstraZeneca po hetohet nga EMA për një sëmundje të rrallë….

U fol shumë për vaksinën AstraZeneca për shkak të trombozave. Tani Agjencia Europiane e Medikamenteve, EMA po vëzhgon edhe një vaksinë tjetër për rreziqet...

Pse Amerika është kundër “pasaportës së vaksinimit”?

Administrata e Presidentit Joe Biden ka thënë se nuk do të përfshihet në sistemin kombëtar për “pasaportën e vaksinimit”, duke ia kaluar barrën kompanive...

Si të veprojmë kur kemi shenja të Covid-19 një kohë të gjatë pasi e kaluam?

Si duhet të veprojmë pasi kemi kaluar Covid-19 dhe kemi persistencën e shenjave për një kohë të gjatë(Long Covid-19)? Dr.Skender Brataj Quhet sindroma Long Covid-19, ose...

Vazhdon situata kritike/ 360 raste të reja, 6 humbje jete në 24 orët e fundit….

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për...

Horoskopi javor 12-18 prill 2021: Venera hyn tek Demi, ja cilat shenja do të buzëqeshin…

Këtë javë planeti Venus do të braktisë shenjën e Dashit për të hyrë në atë të Demit: dashuria do të buzëqeshë në të gjitha...

Meta dekoron me titullin “Mjeshtër i Madh” aktorë, humoristë dhe shkrimtarë të qytetit të Fierit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në një ceremoni në Parkun Kombëtar “Apolonia”, ka vlerësuar disa nga personalitetet më të shquara të Fierit. Ai ka dekoruar...

Lajmet e fundit