Friday, April 9, 2021
Home Argetim

Argetim

Horoskopi/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi Shokët dhe familja juaj mund të përpiqen të ndikojnë në vendimin tuaj për diçka, dhe kjo mund të shqetësojë partnerin tuaj. Dashuria do të...

Çfarë shikoni në fillim tregon shumë për karakterin tuaj

Në psikologji, personaliteti është i varur me modelin e mendimeve, ndjenjave dhe shprehive që njerëzit ekspozojnë gjithë kohën. Njëra ndër testet të përdorura nga psikologët...

A është e drejtë të kërkoni rritje të pagës, pas ‘goditjes’ së pandemisë?

Me nivele të larta të papunësisë dhe me shumë kompani që ulin pagat e punonjësve për t’i mbijetuar pandemisë, kërkesa për rritje rroge në...

Cila nga vajzat mendoni se është më e suksesshme? Bëni zgjidhjen tuaj dhe zbulo çdo të thotë

Njerëzit shumë shpesh dinë më shumë për të tjerët sesa për veten e tyre. Testet psikologjike janë një mënyrë efektive për të mësuar më...

Cilin numër shihni më qartë? Zbuloni çfarë do të thotë për ju

Numri 7 – Ju jeni të zjarrtë, elektrifikues dhe një person i lumtur. Ju doni të jeni në qendër të vëmendjes, nuk ju pëlqen të...

Shpërthejnë memet: Shef, a është e vërtet që të korruptuarit nuk do kandidojnë?

Ambasadorja amerikane bëri thirrje një ditë më parë që PS të deklarohet hapur në lidhje me çështjen e kandidimit të Tom Doshit. Ndërkaq kjo situatë...

Çfarë shikoni fillimisht në foto, tregon shumë për ju

Studimet kanë treguar se njerëz të ndryshëm, interpretojnë gjërat ndryshe dhe i shikojnë ndryshe. Ky lloj interpretimi tregon për personalitetin tuaj. Sytë shohin gjithçka,...

Këto janë 5 gjërat që djemtë pëlqejnë më shumë tek një vajzë

Sensi i veshjes Djemtë i pëlqejnë vajzat që janë të veshura mirë, ndaj përfitoni nga kjo. Vajzat shpesh nuk janë të sigurta çfarë duhet të...

Cila është gjëja e parë që patë? Zbuloni çfarë do të thotë kjo për personalitetin tuaj

Nëpërmjet këtij testi psikologjik do të keni mundësinë të mësoni rreth aspekteve të personalitetit për të cilat mund të mos jeni as të vetëdijshëm....