Saturday, March 2, 2024

Editorial

DETAJET/ Shpërthim i fortë në një ndërtesë në Lushnjë, raportohet për një të vdekur dhe të plagosur, mes tyre deputeti i PS

Shpërthim i fortë në një ndërtesë në Lushnjë. Ngjarja ndodhi tek rrethrrotullimi i plasmasit në Lushnjë. Nga të dhënat paraprake, ka dyshime se një ka...

Shifra e frikshme, 9 milionë metra katrorë leje ndërtimi në Tiranë në 6 vite

Në vitin 2023, Bashkia e Tiranës dha gjithsej leje ndërtimi për një sipërfaqe prej 1.4 milionë metra katrorë, që përbën 67% të totalit të...

Edhe Soros i pranishëm në Samitin e Ukrainës në Tiranë

Në Pallatin e Kongreseve u mbajt sot samiti Ukrainë – Europa Juglindore, dedikuar tërësisht Ukrainës, vetëm disa ditë nga dyvjetori i nisjes së agresionit...

Qeveria vendos “rekord historik”: Zero lekë investime publike në muajin janar

Qeveria shqiptare nuk ka shpenzuar asnjë lek për investime gjatë muajit janar të këtij viti. Sipas tregtuesve fiskalë të qeverisë, të raportuar nga Banka e...

Asnjë dorëheqje, askush para përgjegjësisë! Zjarri në spitalin e ri nxjerr jashtë funksionit rezonancën, skanerat, ekot, laboratorin

Postimi i Berishës Fshehin djegien e madhe të spitalit të sapo inaguruar! Asnjë përgjegjësi për djegien e spitalit që kushtoi miliona euro. Krim i shëmtuar! Lexoni denoncimin e...

DETAJET E REJA/ 3 fëmijët në bashkëpunim; Ai që qëlloi ndaj babait ishte djali dhe jo vajza. Nëna në dijeni

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Shën Vlash të Durrësit, ku u vra Pëllumb Meta, 50 vjeç. Policia...

“E varrosa në kasolle…”/ Zbardhet DËSHMIA e vajzës që vrau babanë e saj në Durrës, dyshohet për bashkëpunëtorë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e redne që u raportua në Durrës mëngjesin e kësaj të premte, ku 19-vjeçarja Hygerta...

Fotolajm/ Tejmbushet Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Mijëra qytetare kanë mbushur Bulevardin Dëshmorët e Kombit, në një nga protestat që mund të cilësohet si më të mëdhatë e mbajtur ndonjëherë. Opozita shqiptare...

Në kërkim të një shpjegimi racional për vizitën e Blinken në Shqipëri

Nga Frank Shkreli Ish-drejtor i ‘Zërit të Amerikës’ për Euro-Azinë Ishte viti 1975. President këtu në Amerike ishte Gerald Ford, i cili si zëvendës president zuri vendin...

Vdes në burg Alexei Navalny, zëri më kritik ndaj Putin

Shërbimi i burgjeve ruse ka raportuar se kritiku dhe kundërshtari i Vladimit Putinit, Alexei Navalny ka vdekur në një burg të sigurisë së lartë. “Më...

Kryesore