Saturday, June 8, 2024

Editorial

Grupet kriminale koordinohen me Ramën! Ahmetaj flet per median Italiane: Ka takuar edhe mafiozë në zyrë

Nga Giorgio Mottola/Për të Giorgia Meloni është e gatshme të vendosë dorën në zjarr. “Më ndihmoni të solidarizoj Edi Ramën për linçimin që pësoi...

Opozita duhet të çlirohet nga kompleksi i bojkotit

Nga Andi BushatiDuke hedhur ku të mundet gurë mbi veten, për aktet radikale që ndërmori gjatë vitit 2019, opozita ende drithërohet kur përmenden fjalët...

KLSH gjen 20 milionë euro dëm ekonomik, qeveria Rama keqmenaxhon paratë publike

Në 4-mujorin e parë të vitit Kontrolli i Lartë i Shtetit ka audituar 29 subjekte nga të cilat 8 të qeverisjes qendrore dhe 21...

Loja perverse e emocioneve për një lavdi të munguar

Nga Armand ShkullakuI rrënuar nga skandalet e panumërta dhe i mundur përfundimisht nga dështimi se në 12 vite rresht nuk arriti të regjistrojë një...

Çfarë tregon zbardhja e skemave të vrasjeve nga SPAK ?

Rritja e statistikave të të arrestuarve nga SPAK, në mënyrë krejt paradoksale, po zhbën ditë pas dite arsyen për të cilin ky institucion u...

Telefonata e Ramës, si thirrja e një kapo bande

Nga Andi Bushati Skandali i shumfishtë i telenovelës mes Edi Ramës dhe televizionit publik italian, po shpërfaq në perëndim një anë të panjohur të kryeministrit...

“(Hot)Spot Albanese” në “RAI 3”, është emisioni që duhet të shihet nga çdo shqiptar

Nga Erion DashoHot)Spot Albanese" është një emision që duhet të shihet nga çdo shqiptar. Një prej gazetarëve hetues më të njohur të Italisë, Sigfrido...

“Njeriu kyç i paktit Itali-Shqipëri është një ish avokat i narkotrafikantëve në Tiranë”

Rai.it mbrëmjen e sotme do të transmetoj detaje të reja në lidhje me marrëveshjen Itali-Shqipëri për emigrantët. Njeriu kyc i Paktit Itali-Shqipëri është një...

Hakmarrja për votimin e KiE/ Qindra qytetarë të Kosovës bllokohen në Serbi

Që nga orët e vona të së martës, qindra qytetarë të Kosovës janë bllokuar në Serbi, në pikë kalimin me Kroacinë, kanë bërë të...

Raporti i BB: Shqipëria e para për lejet e ndërtimit

Banka Botërore ka publikuar së fundmi një raport për vendet e Ballkanit Perëndimor, ku përmendet edhe Shqipëria për industrinë e ndërtimit dhe lejet që...

Kryesore