Interi shkëlqen ndaj Torinos, zikaltërit triumfojnë në ditën e festës së titullit

0
216

Kampionët e ri të Italisë, Inter kanë fituar 2-0 ndaj Torinos në shtëpi. Ritëm i ulët në pjesën e parë, me skuadrat që u treguan shumë të kujdesshme në prapavijë, duke mos lejuar shumë hapësira.

 

Pjesa e dytë filloi në malore për torinezët, të cilët mbetën me një lojtar më pak pas daljes me karton të kuq të Tamezes.

Me prishjen e ekuilibrave, zikaltërit nuk vouan shumë dhe zhbllokuan llogaritë. Një e majtë e bukur e Calhanoglu në të 56-tën përfundoi në rrjetë, duke ndezur kështu festën në shkallët e stadiumit. Në të 60-të, Calhanoglu përktheu në gol një penallti, duke “vulosur” një herë e mirë fatin e takimit.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here