Publikohen formacionet e derbit, ja si rreshtohen Partizani dhe Dinamo

0
279

Partizani dhe Dinamo përballen në “Arenën e Demave” duke filluar nga ora 18:00, në kuadër të javës së 33-të të Superiores.

 

Ky i sotmi ndaj Dinamos është ndoshta derbi më i rëndësishmi që Partizani ka luajtur kundër bluve në vitet e fundit.

 

Të kuqtë e kanë veten në siklet me krizën e rezultateve në ndeshjet e fundit dhe kundër Dinamos u vlen vetëm fitorja, pasi edhe barazimi mund t’i nxjerrë nga gara për vendin e dytë.

 

“Demat” kërkojnë të blindojnë qëndrimin në katërshe fillimisht, por fitorja nga ana tjetër do t’i mbante ende në lojë për të arritur Vllazninë.

 

Me pak fjalë, me një fitore Partizani mbrohet dhe sulmon në të njëjtën kohë. Nga ana tjetër, Dinamos i duhet triumfi për të ngulur rrënjët në katërshe dhe për t’u larguar nga Tirana, e cila sot është zgjuar e katërta pas fitores me Erzenin

 

 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here