Zvicra fiton Eurovision 2024

0
491

Zvicra ka fituar festivalin europian të këngës, Eurovision 2024, i cili u mbajt në Malmo të Suedisë.

Kënëgari Nemo, me këngën “The Code” mori pikët maksimale nga juria dhe publiku

Në vend të dytë u rendit Kroacia dhe në vendin e tretë, Ukraina.

Eurovision 2024 u shoqërua me polemika të shumta, për shkak të pjesëmarrjes së Israelit. Gjatë performancës së këngëtares izraelite, pati shumë brohorima në shenjë kundërshtie për pjesëmarrjen, për shkak të ngjarjeve në Palestinë. Kujtojmë se këngëtarja shqiptare, Besa Kokëdhima, nuk arriti të kualifikohet në finale.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here