Politikë

Thirrja e Füles, Rama: Shqipërisë nuk i mungojnë tri ligjet për t’u bërë evropiane

Gëzim SaliuTryeza për rendin, kreu i PS-së: Rrënim i policisë, do të rrisim pagat e ndryshojmë gjendjen Pas thirrjes së komisionerit të Zgjerimit në KE,...

Kuvendi ndan sot mandatet për 23 qershorin, PS kundër

Florenc DrizariKuvendi i Shqipërisë pritet të votojë ndarjen e mandateve sipas skemës së 2009-ës Kuvendi i Shqipërisë pritet të marrë në shqyrtim në seancën e...

Paralajmërimi i SHBA-së, Arvizu, Spahiut: Shmang retorikën nacionaliste, krijon destabilitet

Gëzim SaliuZgjedhjet dhe nacionalizmi, në qendër të takimit mes kryediplomatit amerikan dhe kreut të Aleancës Kuq e Zi Ambasadori i Shteteve të Bashkuar të Amerikës...

Propozimi për referendumin, Berisha: Qytetarët e mbështesin masivisht

Ina JanoKryeministri: Mbështetja juaj e fuqishme buron nga dëshira juaj legjitime për të parë flamurin tonë kombëtar të valëvitet sa më shpejt në selinë...

KQZ, gjoba partive, nëse nuk respektojnë barazinë gjinore dhe kriteret e listave

Florenc DrizariKQZ detyron partitë të paraqesin listat shumemërore jo më vonë se 50 ditë nga mbajtja e zgjedhjeve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi me konsensus...

PS për mandatet, analiza e Islamit: Rama bëri lojë për të xhelozuar LSI-në

Gëzim SaliuDeputeti Islami: Me dy qëndrimet, Rama demotivoi votuesin dhe çoroditi opozitën Çoroditja totale në radhët e opozitës lidhur me çështjen e mandateve demotivon votuesin...

Projektligji i qeverisë, hiqet tatimfitimi mbi punonjësit që marrin nën 300 mijë lekë

Ina JanoBerisha: Rama po përgatit skenarin e 2009-ës, referendumi për tri ligjet, zgjidhje për statusin Kryeministri: Rama na akuzoi për vjedhje mandatesh, tani do të...

PS i rikthehet bojkotit, vë kusht Fierin

Florenc DrizariRusmali për nëpunësin civil: Amendamentet janë vizion edhe i opozitës, por s’i lë njëri t’i thonë Komisioni i Ligjeve miratoi me votat e mazhorancës...

Mandatet përfundimisht në Kuvend, përfaqësuesi i PS-së: U kërkojmë të falur shqiptarëve

Florenc DrizariLleshi: Procedura, sipas Kodit Zgjedhor, i ka kaluar Parlamentit Ndarja e mandateve do të bëhet përfundimisht nga Kuvendi i Shqipërisë në seancën e radhës...

PE, Kukan: Tri kushtet janë të qarta, votojini për progresin

Gëzim SaliuEurodepueteti: Nëse politikanët janë në favor të integrimit, atëherë ata e kanë shumë të qartë se çfarë duhet të bëjnë Parlamenti Evropian i bën...

Kryesore