Thursday, June 13, 2024

Politikë

Komisioni hetimor për “Kukësin”, PS do të mbrojë kërkesën në Kuvend

Pavarësisht kundërshtisë së hapur të mazhorancës në konferencën e kryetarëve dy ditë më parë, Partia Socialiste do t’i qëndrojë kërkesës së saj për ngritjen...

Rama: Borxhi rrezikon një situatë që nuk e parashohim dot

Kreu socialist Edi Rama deklaroi dje se borxhi publik që ka Shqipëria përbën një gropë të madhe për ekonominë dhe të ardhmen e vendit....

BE: Zgjedhjet nuk janë kusht për statusin

Gëzim SaliuFule: Rekomandimet nuk lënë hapësirë për interpretime të ndryshme Zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të vitit 2013 nuk janë kusht për marrjen e statusit të...

MPJ e Berisha përshëndesin vendimin e OKB-së për Nënë Terezën

Ministria e Punëve të Jashtme përshëndeti miratimin nga Asambleja e OKB-së të rezolutës që shpall datën 5 shtator, dita kur u shua e lumnuara...

Berisha: Heqje burokracive për biznesin

Ina JanoMënyra më e mirë për t’u mbrojtur nga kriza është të ndihmojmë biznesin. Liria ekonomike, në thelb të reformave të marra nga qeveria Kreu...

S’ka rikthim vizash në Ballkanin Perëndimor

Përfaqësuesit e Këshillit, Komisionit dhe Parlamentit Evropian nuk arritën të dakordësoheshin rreth mekanizmit për pezullim të regjimit pa viza për vendet e Ballkanit Perëndimor,...

Komisioni për Politikën e Jashtme miraton një sërë marrëveshjesh

Komisioni për Politikën e Jashtme zhvilloi seanca dëgjimore me kandidatët për ambasadorë në Londër dhe në Irlandë. Me propozim të ministrit të Jashtëm Edmond...

Makinat e sekuestruara “përplasin” mazhorancën dhe opozitën në Komisionin e Sigurisë

Florenc DrizariRistani: Informacionet e paraqitura nga deputetët s’janë të sakta, Dogjani: Përgjigju pyetjeve, s’je në KQZ Komisioni për Sigurinë Kombëtare miratoi me votat e...

Amendamenti i PS-së, Bode: Rilindja juaj monetare, rikthim tek sistemi diktatorial

Florenc Drizari   Topalli: Amendamenti i opozitës hedh në erë gjithë sistemin. Bode: S’keni për të ardhur kurrë në pushtet           ...

Kuvendi miraton buxhetin e 2013-ës, opozita kundër

Florenc DrizariKuvendi rrëzoi me shumicë votash 5 amendamentet e opozitës për buxhetin e shtetit Kuvendi i Shqipërisë miratoi mes debatesh projektbuxhetin për vitin 2013. Buxheti...

Kryesore