Home Mister

Mister

Shkencëtarët shpjegojnë pse keni dhimbje kur konsumoni pije ose ushqime të ftohta

Shkencëtarët në Gjermani kanë arritur në konkluzionin se konsumimi i akulloreve dhe ngrenia e ushqimeve të ftohta shkakton një dhimbje torturuese në tru tek...

Nuk duhet humbur/ Hëna do të dhurojë një superspektakël ditën e sotme

Sipas NASA ditën e sotme hëna do të jetë në formën e saj më të plotë në orën 02:48 minuta të mbrëmjes.Kjo do të...

Prodhohet zemra tërësisht artificiale, ja sa pacientë e kanë provuar pajisjen

Për të ndihmuar njerëzit që presin një transplantim, kompania franceze Carmat ka zhvilluar një “zemër totale artificiale” , një pajisje për të zëvendësuar të...

Ja çfarë përjetojnë të verbrit kur shohin ëndrra

Ekzistojnë dallime mes ëndrrave të të verbërve dhe njerëzve që mund të shohin.Njerëzit që kanë lindur të verbër ose janë verbuar në moshë shumë...

FOTO/ Jahti më luksoz në botë, Bill Gates e merr me çmimin marramëndës

112 metra i gjatë, i projektuar nga ‘Architecture and Design Holland Sinot Yacht,’ xhevahiri i deteve lëviz falë ujit.Jahti, i cili është unik, mundësohet...

E premte 13, ditë e keqe për historinë/ Ja 5 raste të çuditshme por...

Këto janë pesë prej historive të marra nga “të premtet e datës 13” ndër dekada, që provojnë se kjo datë ka vërtetë diçka fatkeqe...

Si rrallë herë/ Pas 46 vitesh, hëna e plotë do të shoqërojë gjithë botën...

Për të gjithë fansat e festës së Halloween sonte është një natë e e jashtëzakonshme, per me teper qe Hëna do t’i  ndihmojë ato për...

FOTO/ 7 krijesa me pamje “rrënqethëse” që ngrejnë shumë pyetje

Ka gjëra dhe fenomene që i dinë vetëm disa dëshmitarë aksidentalë.Por për fat të mirë, ka disa gjëra tepër të çuditshme, për të cilat...

Çfarë do të ndodhte me botën nëse vullkanet e fjetura të Antarktidës do të...

Thellë nën shtresën e trashë e akullit miliona vjeçar, diçka po lëvizë në heshtje, duke pritur të shqyej fletët e akullit të ngurta.Kjo djerrinë...

Studiuesit: Ka shenja jete në retë acide të Venusit

Astronomët njoftuan sot se kanë identifikuar molekula të rralla në retë e Venusit, që japin prova për shenja jete në fqinjën më të afërt...

Te fundit