Si rrallë herë/ Pas 46 vitesh, hëna e plotë do të shoqërojë gjithë botën në natën e Halloween

0
159

Për të gjithë fansat e festës së Halloween sonte është një natë e e jashtëzakonshme, per me teper qe Hëna do t’i  ndihmojë ato për të krijuar një atmosferë sa më drithëruese.

Ajo do të ndriçojë e plotë në qiell sonte.

Pas më shumë se 40 vitesh, fansat e kësaj feste do të kenë mundësinë të shijojnë këtë moment të veçantë pasi kjo do të jetë hera e parë që nga viti 1974 që ka pasur një hënë të plotë në Halloween.

“Hëna e plotë ndodh në 14:49 ditën e Halloween dhe ndërsa perëndon dielli, hëna do të shfaqet në të njëjtën kohë” tha David Moore nga Astronomia Irlandë.

Sipas shoqatës astronomike Irlandeze, ky fenomen do t’i intrigojë më shumë të gjithë ata që kanë besuar se egziston një lidhje mes hënës së plotë dhe festës së Halloween.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here