FOTO/ 7 krijesa me pamje “rrënqethëse” që ngrejnë shumë pyetje

0
217

Ka gjëra dhe fenomene që i dinë vetëm disa dëshmitarë aksidentalë.

Por për fat të mirë, ka disa gjëra tepër të çuditshme, për të cilat shumë njerëz arritën t’i shohin dhe t’i tregojnë tërë botës.

Bright Side ka mbledhur disa raste të gjetjeve vërtet të frikshme.

7. Një kandil deti gjigand

Image

Shumë njerëz mendojnë se kjo foto është e rreme – ndoshta sepse shpresojnë që të jetë.

Sidoqoftë, kjo foto është absolutisht e vërtetë. Njeriu u kap përpara të ashtuquajturës kandil deti luani , i njohur gjithashtu si kandil deti gjigand.

Ky është kandili i detit më i madh në botë që jeton në ujëra të ftohtë.

6. Diçka në pyjet e Luizianës

Image

Në vitin 2010, në Luiziana, një aparat fotografik kapi një  përbindësh me sy të ndezur që lëvizte shpejt në të katër anët.

Askush nuk e di se çfarë ishte.

Disa njerëz besojnë se ishte thjesht një reklamë për një lojë të re.

5. Një i huaj nga Tajlanda

Image

Në vitin 2010, media postoi një foto që ishte bërë 3 vjet më parë.

Mbetjet dukeshin si një minotaur i vogël dhe u gjetën afër fshatit.

Vendasit panë që krijesa i ngjante një njeriu dhe vendosën ta varrosnin atë sipas traditës budiste.

Ekspertët besojnë se kjo krijesë ishte vetëm një viç me një mutacion, dhe jo diçka e mbinatyrshme.

4. Chelyabinsk, ose alienë

Image

Këto gjëra u gjetën në një vend ndërtimi në Chelyabinsk në 2007 dhe u quajtën “alienë”.

Njerëzit menduan se ishin gaforre me patkua, por në fakt, ata nuk ishin gjë tjetër veçse trekëmbësh .

Ata janë më shumë se 200 milion vjet të vjetër dhe janë 2-3 inç të gjatë.

3. Teksas chupacabra

Image

Kjo krijesë u gjet për herë të parë në Porto Riko në vitet 1950 dhe u pa për herë të fundit në Teksas.

Kur krijesa u gjet, studiuesit bënë një test të ADN-së dhe zbuluan se ishte një hibrid i një ujku dhe një kojote.

Ishte i sëmurë gjë që shpjegonte pse e kishte humbur leshin.

2. Humanoid i shkretëtirës Atacama

Image

Kjo mumë e vogël njerëzore u gjet nga një burrë në një fshat të vogël në shkretëtirën Atacama në 2003.

Më vonë, specialistët e skeletit arritën në përfundimin se nuk kishte shumë gjasa që mumja të ishte njerëzore.

Të gjithë studiuesit janë të sigurt se humanoidi Atacama është i rremë.

1.Balena blu

Image
Mund të duket sikur ky është një lloj përbindëshi i detit, por në fakt, ky është vetëm një balenë blu që shkon poshtë një varke të vogël.
Balena blu është kafsha më e madhe në planet dhe mund të peshojë deri në 170 ton.
Thjesht imagjinoni një mori ndjenjash që duhet të kenë pasur këta marinarë!

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here