Thursday, June 13, 2024
Home Mister Page 2

Mister

“Virgin Galactic” gati udhëtimeve turistike në hapësirë

Kompania Virgin Galactic tregoi për herë të parë për publikun brendësinë e kabinës së anijes së saj të hapësirës, ndërsa testimi i saj është...

Zbulimi/ Sipas NASA-s, horoskopi juaj mund të jetë gabim

“Zbulimi” i një yjësie të trembëdhjetë e çoi botën e astrologjisë ~sërish~ në kaos, duke qenë se NASA tërhoqi vëmendjen duke thënë se ekziston...

Burri më i pasur në botë, Jeff Bezos arrin një rekord të ri falë...

Pasuria e Jeff Bezos ka arritur në $171.6 miliardë, duke thyer kështu rekordet e tij personale të mëparshme.Vlera e miliarderit arriti kulmin të mërkurën,...

WhatsApp sjell një tjetër risi, tashmë përfitoni edhe shërbimin e pagesës dixhitale përmes tij

WhatsApp ka lançuar shërbimin e pagesave dixhitale në Brazil, pasi aplikacioni i mesazheve përfiton nga popullariteti i tij në tregjet në zhvillim.WhatsApp Pay lejon...

Mrekulli në Toscana/ U përmbyt në 1946, fshati italian nën ujë mund të shohë...

Fshati Fabbriche di Careggine, në provincën Lucca, Toscana, u përmbyt në 1946 për të ndërtuar një digë hidroelektrike dhe Liqenin Vagli, sipas bordit lokal...

Vjen paralajmërimi i fortë/ Zhdukja e bletëve do të sillte fundin e jetës në...

Instituti ‘Earthwatch’ së bashku më shoqërinë mbretërore gjeografike të Londrës, pas një analize të detajuar, kanë dalë në konkluzionin se krijesa e vetme që...

Shqiptari në Zvicër shpik një pajisje që po konsiderohet shpëtim kundër koronavirusit

Ardian Shajkofci ka shpikur një pajisje autonome, e quajtur CoronaSense, e cila mundëson matjen e temperaturës së punonjësve ose vizitorëve. Pajisja është e menduar...

Paralajmërimi/ Zhdukja e bletëve do të sillte fundin e jetës në Tokë

Instituti ‘Earthwatch’ së bashku më shoqërinë mbretërore gjeografike të Londrës, pas një analize të detajuar, kanë dalë në konkluzionin se krijesa e vetme që...

Rrahja e zemrës së vrimës së zezë surprizon shkencëtarët…

Rreth 600 milionë vite dritë larg Tokës, rrahja e zemrës së një vrime të zezë super masive mund të dëgjohet nga qendra e një...

Fizikanti i njohur shuan dyshimet, ja pse nuk mund t’i shohim jashtëtokësorët

Universi është kaq i paimagjinueshëm i madh, dhe është pozitivisht i mbushur me një furnizim pothuajse të pafund me botë potencialisht që japin jetë....

Te fundit