Thursday, June 13, 2024
Home Mister Page 3

Mister

Ja kë fajësojnë shkencëtarët britanikë për koronavirusin…

Industria e ushqimeve të pashëndetshme është fajëtore për faktin që Britania është një nga vendet më të goditura nga koronavirusi në botë, shprehet eksperti.Shifrat...

Jetë aliene?! Zbulimi i shkencëtarëve rrit mundësinë për përshtatshmëri në hapsirë

Një studim tregon se planetet me atmosferë të dendur mund të jenë shumë të përshtatshme për jetë.Ekzoplanetet jashtë sistemit diellor kanë më shumë gjasa...

Projekti që furnizon çdo cep të tokës me internet/ Starlink lëshon edhe 60 satelitë...

Programi Starlink i Elon Musk ka lëshuar me sukses 60 satelitë tjerë në orbitën e Tokës.Sipas “Daily Mail”, kompania SpaceX posedon lejen nga Komisioni...

10 fakte për trupin e njeriut që s’ngjajnë të vërteta, por janë

1. Është e mundur, por e rrallë, të rriten dhëmbë në vezore. Ky lloj tumori quhet teratoma dhe “në brendi të mureve të tij...

Gjarpri me ngjyra ylberi shfaqet në Florida për herë të parë që nga viti...

Gjarpërinjtë mund të na bëjnë të ndihemi ndryshe si asnjë kafshë tjetër. Historikisht gjarpërinjtë kanë qenë simbol o rilindjes, transformimit, vdekjes dhe helmimit, transmeton...

Kush ishte spiunia e Papa Gjon Palit II në Bashkimin Sovjetik?

Nga George WeigelStudentët e “arteve” të errëta të Luftës së Ftohtë, e dinë shumë mirë se shërbimet sekrete komuniste depërtuan thellë në Vatikan gjatë...

Angli/Ndërtohet monumenti me vlerë 3,2 milionë paundë në nder të stafit mjekësor…

Një monument me vlerë £3.2milionë në nder të anëtarëve të stafit mjekësor që humbën jetën në krye të detyrës për shkak të koronavirusit do...

Zbulohet thesari i nazistëve me vlerë 1 miliardë euro, besohet se u gropos në...

Njëzetë e tetë tonë arë që besohet të kenë qënë pronë e nazistëve mund të jetë zbuluar në perimetrin e një pallati në Poloni,...

Misteri i Kishës së Laçit/ Si u paralizuan 32 ushtarët që shkuan ta shembnin...

Kisha e Laçit në Shqipëri ka një mister brenda historisë së saj, ku jo rrallëherë është komentuar edhe nga studius të huaj. Kjo kishë...

Nga koha tek jeta e përtejme, 10 mitet enigmatike universale që vazhdojnë të na...

Të gjithë ne kemi një dëshirë të brendshme, që kërkon përgjigje për pyetjet më themelore që shtron sot njeriu. Nga kemi ardhur? Pse jemi...

Te fundit