Kryesore

Shpërndarja e mandatave, Gjiknuri: Jo në kolegj, KQZ ka ekskluzivitetin

Sekretari për çështjet zgjedhore: KQZ, pa plan veprimi për të garantuar teknologjinë Partia Socialiste kundërshton vendimin e marrë dy ditë më parë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ku pas mungesës së konsensusit për...

Fieri, Wollfarth: Zgjidhje të drejtë dhe afatgjatë

Gëzim SaliuSequi: Për drejtësinë, Shqipëria të marrë shembull nga EvropaRama: 100-vjetori i pavarësisë, moment solemn që me sytë nga e shkuara të shohim të ardhmenKreu i Prezencës së OSBE-së në vend, Eugen...

Francë PSG “shkatërron” Trojesin me Ibrën

Zllatan Ibrahimoviçi rikthehet në fushë dhe PSG-ja fiton me poker golash ndaj Trojesit. Rivalët e parisienëve janë modestë megjithatë është suedezi njeriu që frymëzon sulmin. Në fillim është maksuell, pas asistit të...

E ardhmja e Seleçaos Brazili dëshiron Guardiolën

Në Brazil ëndërrojnë që trajneri i ri i kombëtares të jetë Pep Guardiola. Dhe ky I fundit do të pranonte menjëherë që të ishte në stolin e “Seleçaos”. Këtë e bën të...

Milano Berluskoni takon sërish “djallin”

Rruga drejt Milanelos është përshkruar sërish nga padroni i Milanit, Silvio Berluskoni, në një përpjekje të karikuar skuadrën në prag të sfidës së vështirë në San Siro ku kuqezinjtë presin Juventusin kryesues....

100-vjetori, Berisha: Nderim për figurat që firmosën aktin e pavarësisë

Ina JanoKryeministri vendos kurora me lule tek busti i Bab Dudë Karbunarës dhe shpreh mirënjohje për Iliaz Vrionin, Selim Vokopolën, Dhimitër Tutulanin dhe Xhelal KoprencënKryeministri Sali Berisha ka zgjedhur që ditën e...

Konferenca me Gruevskin Berisha, Ramës: Rezoluta e PE-së tregoi se nuk ka lidhje mes Fierit dhe tri ligjeve

Ina JanoNë vizitën njëditore në Tiranë, dy kryeministrat nënshkruan marrëveshje me leverdi për të dyja vendet, siç ishte ajo e njohjes së lejeve të drejtimit dhe hapja e pikës kufitare Trebisht-Xhepisht Kryeministri Sali...

Rezoluta e PE-së PS hedh fajin tek mazhoranca: Nuk e kemi bllokuar integrimin

Gëzim SaliuPartia Socialiste e cilëson rezolutën e Parlamentit Evropian si një konfirmim të qëndrimeve të saj kritike për ecurinë e vendit në kuadër të aspiratës evropiane. Kryetarja e delegacionit të PS-së në...

Analize