Saturday, July 13, 2024

Politikë

Deputeti Sokol Olldashi përcillet për në banesën e fundit. Shqipëria në Zi Kombëtare

 Shqipëria sot është në zi, për humbjen e deputetit Sokol Olldashi. Kuvendi i Shqipërisë u mbulua me një vello të zezë. Nën tingujt e...

Kancelarja Merkel, letër Bashës: Partneriteti me ju është i rëndësishëm

Florenc Drizari  Së bashku me miqtë tanë në Evropë dhe kudo në botë, ne do të bëjmë më të mirën për të garantuar paqen, sigurinë...

Në 10 Downing Street Rama takon Cameron-in: Britania e Madhe mbështet Shqipërinë për integrimin evropian

Gëzim SaliuRaporti i tranzicionit 2013, kreu i qeverisë: BE nuk është ekzaktësisht ai që kishim në mendje kur nisëm të luftonim për të. Të...

Mundësia e fundit për statusin kandidat Një muaj nga përgjigjja, tre ministra të qeverisë, sot në Bruksel, lobim tek “skeptikët”

Gëzim SaliuMinistrja e Integrimit Gjosha, ministri i Drejtësisë Naço dhe ai i Brendshëm Tahiri, takime përfaqësues të lartë të KE-së, raportime mbi ecurinë e...

Reagojnë aleatët e majtë “Rama të respektojë marrëveshjen parazgjedhore”

Florenc Drizari  ADK, Rozher Prifti: Asnjë demokristian në qeverinë “Rama” Kur kanë kaluar më shumë se dy muaj nga formimi i kabinetit të ri qeverisës, aleatët...

Reforma administrative Ndarja e re territoriale, nën 20 mijë banorë s’do të ketë më komuna dhe bashki

Florenc DrizariÇuçi: Drafti për ndarjen e re territoriale, në dhjetor në Parlament Ndarja e re territoriale e vendit pritet të prekë ato bashki dhe komuna...

Intervista Rrëfimi i Ramës: Të pathënat për armët kimike

 Kryeministri: Nëse isha i bindur që Shqipëria të përfshihej në operacion, do thosha po dhe do përballesha me çdo kundërshti“Jo”-ja ndaj SHBA-së, Rama: Jam...

Bashkëbisedimi me gazetarët Berisha: Rama-Meta po instalojnë shtetin policor

Florenc DrizariBerisha: Rama se gënjeu Shtëpinë e Bardhë dhe Kancelaritë e botës për çështjen më të mprehtë të axhendës botërore siç janë armët kimike Ish...

Takimi me McCormack në selinë e PD-së Basha informon ODIHR-in: Mazhoranca bleu votat në Korçë, bojkoti në KQZ e favorizoi, Kolegji mbylli sytë

 Florenc DrizariLulzim Basha: Fatkeqësisht, bojkoti institucional ndaj KQZ-së vazhdon dhe ky bojkot bëri të mundur që sistemi i Apelit të mos funksionojë Një ditë pas...

Ministrat me shefen e vëzhguesve të ODIHR-it Qeveria: Reformë e re zgjedhore para vendoreve të 2015-ës

Gëzim SaliuMinistrat: Të hapur për diskutime me opozitën dhe faktorët politikë për reformën zgjedhore Mazhoranca e majtë po përgatitet për nisjen e punës për reformën...

Kryesore