Supersfida në Champions League, titullarët e Atletico-Dortmund dhe PSG-Barça

0
143

Champions League zbret në fushë për ndeshjet e radhës, teksa sonte luhen edhe dy çerekfinale të tjera. Atletico Madrid, pasi eliminoi pretendetët e Interit, do të sfidojë sonte në Spanjë skuadrën e Dortmundit. Los Colchoneros, synojnë fitoren, për të shtruar kështu rrugën drejt kualifikimit.

Në Paris luhet finalja e parakohshme. PSG-Barcelona mban të “gozhduar” para ekranit tifozët, të cilët sonte presin spektakël në “Parkun e Princave”. Mbappe apo Leëandoëski, kush do festë në fund, kjo mbetet të shihet.

ATLETICO MADRID (3-5-2): Oblak; Gimenez, Witsel, Azpilicueta; Molina, Llorente, Koke, De Paul, Lino; Morata, Griezmann.

BORUSSIA DORTMUND (4-2-3-1): Kobel; Ryerson, Hummels, Schlotterbeck ,Maatsen; Sabitzer, Can; Sancho, Nmecha, Adeyemi; Füllkrug

PSG (4-3-3): Donnarumma; Marquinhos, L. Hernandez, Beraldo, Mendes; Vitinha, Fabian, Lee Kang-in; Asensio, Démbelé, Mbappé.

 

BARCELONA (4-3-3): Ter Stegen; Cancelo, Araújo, Sergi Roberto, Koundé; De Jong, Christensen, Gündoğan; Raphinha, Lewandowski, Lamine Yamal.

 

 

 

 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here