Pse Amerika është vendi i drejtësisë! Padia për shpifje ndaj kandidatit për President, Joe Biden

0
20

 Nga Dritan Kaba

PSE AMERIKA ESHTE VENDI I DREJTESISE!

KYLE RITTENHOUSE DO TE HEDHE NE GJYQ JOE BIDEN
Sot avokatet e Kyle Rittenhouse kane bere gati padine per shpifje ndaj Joe Biden. Ne nje twitter te kandidatit demokrat per president, duke dashur te sulmoje Presidentin Trump ai ka ilustruar twitter-in e tij me nje fiilmim te adoleshentit 17 vjeçar, i cili paraqitet si supermacist i bardhe.
Menjehere avokatet e Kyle po bejne gati padine qe do t’i kushtoje miliona dollare, deri ne rendin e 300 milioneve, Biden dhe fushates se tij, pavaresisht nese zgjidhet president. ( per mua nuk ka asnje shans te tille.)
Amerika eshte vendi ku nuk mund ta perflasesh, ta perndjekesh apo ta keqperdoresh politikisht, nje qytetar.
Ashtu si thote edhe avokati i Kyle,Lin Wood qe Biden ka shkelur dhe keqperdorur nje 17 vjeçar. Me tej ne nje twitter tjeter avokati shton, qe Biden nuk do kete nevoje per aparatin ndihmes te degjimit, duke aluduar per kufjet qe Biden perdor gjate intervistave apo edhe ne debatin me Trump ku keshilltaret i flasin ne vesh, por lehtesisht, vazhdon Wood, do degjosh hapat e ushtrise per drejtesi qe do te vijne tek ju.
Kush eshte Kyle Rittenhouse?
Kyle eshte nje djale i bardhe 17 vjeçar nga Kenosha te, qe punonte edhe si roje ne nje servis makinash. Ai eshte akuzuar se ka vrare dy burra 27 dhe 31 vjeç dhe ka plagosur nje tjeter ne krah.
Gjate protestave te dhunshme te organizuara ne Kenosha nga Black Lives Matter, nje organizate marksiste me sfond gjoja per mbrojtjen e afrikano amerikaneve, dhe grupi tjeter komunist Antifa ndodhen djegie, vjedhje, shkaterrime te bizneseve dhe pronave te qytetareve amerikane, pavaresisht ngjyres se tyre. Miliona dollare deme. Nje nga bizneset e shenjestruara per tu djegur dhe vjedhur ishte edhe servisi i makinave ku punonte Rittenhouse, si roje. Ate mbremje, Kyle ishte ne mbrojtje te biznesit i pajisur me arme automatike per te mbrojtur biznesin. Aty ai u sulmua nga nje grup i madh njerezish me gure dhe zjarr. Kyle iku nga vendi i punes dhe gjate rruges kur po shkonte drejt policise u sulmua me hekura, drunj, shkelma dhe gruahta duke e shtrire ne toke edhe duke i rrezikuar seriozisht jeten. Duke qene ne rrezik per jeten, i shtrire perdhe nen dhunen e te panjohurve ai u detyrua te mbronte veten duke shtene me arme. Nga te shtenat u vrane dy dhunues dhe u plagos nje tjeter. Kyle u dorezua vete menjehere pas ngjarjes tek policia e cila ishte pak metra me larg ngjarjes.
Rittenhouse eshte tashme ne burg, por i deklaruar i pafajshem. Ne ndihme te adoleshentit 17 vjeçar jane mbledhur miliona dollare fonde per te bere mbrojtjen e tij. Kyle sipas avokateve ka ushtruar te drejten e tij ne mbrojtje te jetes. Ai ka qene i pajisur me leje per perdorimin e armeve dhe gjithashtu armet i ka pasur ne menyre te dukshme per te tjeret.
Gjyqi me Kyle Rittenhouse do i kushtoje shume ahtrenjte Joe Biden. Jo vetem politikisht, por edhe financiarisht.
Kjo eshhte drejtesia. Ky eshte shteti qe mbron dinjitetin e çdo njeriu.
Ndaj Amerika eshte shtet i madh i demokracise.
Link i lajmit: Kyle Rittenhouse to sue Biden, campaign for libel, attorney says

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here