Meta ndryshe nga Rama: S’mjafton dëshmia e penalitetit për t’u zgjedhur apo emëruar

0
35

Ilir Meta FurxhiKryetari i Kuvendit Ilir Meta deklaroi se LSI-ja nuk është një forcë që duhet të jetë patjetër në pushtet dhe se duhet të jetë patjetër një herë me njërën palë dhe një herë me tjetrën.

I ftuar në emisioni “Kapital” të gazetarit Aleksandër Furxhi në televizionin “Vizion Plus”, Meta duke iu përgjigjur pyetjes nëse është i mundur një ribashkëpunim me PD-në apo nëse LSI është e hapur për çdo konfiguracion politik tha se,: “interesi i qytetarëve do të prevalojë në vendimmarrjen e LSI-së”.

Po ashtu, në intervistë Meta foli lidhur me marrëdhëniet me PS, reformën në drejtësi, si edhe ndryshimet kushtetuese të vitit 2008, për të cilat tha se mban të njëjtin qëndrim kritikues që ka mbajtur atë kohë. Sa i përket dekriminalizimit, kryeparlamentari ndryshe nga…

Intervistën e plotë mund ta lexoni nesër në gazetën “standard” në print.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here