Wednesday, July 17, 2024
Home SUPLEMENTE Prane realitetit

Prane realitetit

Alarmi/ Shifrat shqetësuese, të rinjtë shqiptarë përdorin masivisht drogën

“Në të gjithë Shqipërinë numri i personave që marrin trajtim për varësinë nga drogat është 800, prej të cilëve 719 marrin trajtim për varësinë...

Cilësia e “lartë”/ Në mungesë të kondicionerit, urbanët e Tiranës ecim në dyer të...

Urbanët e Tiranës janë një problem që nuk është zgjidhur kurrë. Në kohë të ndryshme janë bërë investime të ndryshme të cilat...

Edhe autoshkollë dhe kabinë elektrike, çuditë e pafundme të Tiranës

Çuditë në Shqipëri janë të pafundme dhe çdo ditë dalin gjëra të reja që nuk ishin i imagjinuar më parë. Kemi parë që makinat...

Punimet jo cilësore në Tiranë në ndërtimin e rrugëve të reja, rezultati : puseta...

 Në Tiranë problemet janë të shumta edhe pse administrata mundohet që të reklamojë punët e mira. Punimet në rrugët të ndryshme, por edhe...

Kursimi  lekëve dhe mos marrja e një eksperti, sjellin rezultatin në foto

 Ndërtimet në Shqipëri në shumë raste janë të pa strukturuara mirë dhe sjellin probleme të shumta. Këto ndërtime që janë bërë nga jo profesionistët...

Veshja ekstravagante/ Kur shkon në pishina me veshje të papërshtatshme, por do që të...

Vera po mbaron, por shumë njerëz ende janë nëpër plazhe për të shijuar rrezet e diellit. Gjatë verës dikush shkoi në det, dikush në...

Pritja e turistëve/ Pogradeci i mbytur nga plehrat gjatë sezonit veror, por institucionet nuk...

 “Menaxhimi i mbetjeve urbane mbetet një nga shqetësimet më të mëdha në të gjithë vendin, edhe pse fondet nuk mungojnë përsëri situata është shumë...

“Çunat e lali Erit” kanë marrë pushimet. Ja çfarë po ndodh në rrugën e...

Ndriçimi në rrugë është një gjë shumë e domosdoshme pasi shmang shumë aksidente, vjedhje që mund të bëhen natën, dhe ata që kalojnë në...

Punimet në Tiranë, rëndojnë trafikun dhe shqetësojnë qytetarët

 Bashkia e Tiranës kohët e fundit ka marrë iniciativa për të përmirësuar kushtet në qytet. Infrastuktura e amortizuar në kryeqytet ka ndihmuar shumë bashkinë...

Zgjidhja për të pasur një parkim të sigurt, ju tregojmë një mënyrë më efikase

 Makinat në Tiranë po shtohen dita ditës, por parkimet po zaptohen. Të gjitha ata që kanë një makinë e kanë makth momentin që për...

Te fundit