Sport - Page 1117

“Super-Fetel”, roboti që di të vuajë

Altin VorpsiFeteli është piloti më i ri që është shpallur tri herë kampion bote. 25-vjeçari, edhe pse shpesh është parë me skepticizëm nga specialistët...

Skënderbeu e mbylli Superioren që në nëntor

Altin VorpsiNë 12 javët e para Skënderbeu ka mbajtur një ritëm mjaft të lartë. Asnjëra prej rivaleve nuk mund të ruante hapin e ekipit...

Ndeshja e pavarësisë Shqipëri – BE fton të hënën të gjithë shqiptarët

Rudina HoxhaSot në 18:30, diplomatët “kundër” skuadrës së shqiptarëve, 2 ditë para festës së 100-vjetorit Java më e rëndësishme e 2012-ës për shqiptarët - Java...

Kategoria Superiore, Vllaznia dhe Flamurtari dhurojnë spektakël, Tirana rrëzohet sërish

Altin VorpsiVllaznia dhe Flamurtari kanë barazuar 3-3Tirana ra në Ballsh, pasi u mund nga Bylisi vendas, 1-0 Rezultatet e para të javës së 12-të nuk...

Juliano: Unë, Rivera dhe ndeshja e trukuar

Altin VorpsiNjë nga lojtarët simbol të Napolit dhe kombëtares italiane, Antonio Juliano, ka hapur “plagë” të vjetra të futbollit italian. 34 vite pas sfidës...

Kur futbolli bëhet supersticioz

Kur aftësitë e drejtuesve dhe paratë e financuesve nuk mjaftojnë, atëherë “në lojë” futen edhe “fiksimet” e protagonistëve. Shumë janë të bindur se skuadrat...

Parashikimet e ndeshjeve për bastvënësit shqiptarë

Malaga-Valencia                  3+        1.9 Çelsi-Man. Siti                      1          2.5 Espanjol-Getafe                   1          2.2 Milan-Juventus                    X         3.2 Marsejë-Lilë                          1          2.3 Torino-Fiorentina               0-2    1.8  Malaga-ValenciaDo të jetë një ndeshje luksi ajo mes...

Kategoria Superiore, Skënderbeu fiton sfidën e kampioneve

Në kuotën e 27 pikëve në 11 javë kampionat, pa e njohur ende se ç’do të thotë humbje, skuadra e Mirel Josës marshon bindshëm...

Juve-Çelsi, cila humb mbetet jashtë

Bardhezinjtë presin sonte Çelsin në një sfidë mjaft delikate Përgatiti Altin Vorpsi“Juventus stadium” do të jetë arena që do të vendosë fatin e dy prej...

Nesër në Korçë, Skënderbeu pret Flamurtarin

Kuqezinjtë nga Vlora shkojnë në këtë duel në formën e vet më të mirë Altin Vorpsi Në këtë muaj krahasimet për Skënderbeun që “merr Krujën” apo...

Aktualitet