Shqipëria nuk ia del/ Spanja prish ëndrrën e Kombëtares tonë për kualifikim

0
85

Shqipëria është mundur nga Spanja me rezultatin 0-1 në Dyseldorf, në sfidën e fundit të Grupit B, duke u eliminuar kështu përfundimisht nga Europiani “Gjermani 2024”.

Sfida nisi më mirë për “La Rojan”, me Ferran Torres që shënoi golin e avantazhit në minutën 13’. Pjesa e parë foli për spanjollët, por në fund ishte Asllani që iu afrua golit, me Rayan që shpëtoi portën e tij.

Pjesa e dytë më pas i takoi më së shumti kuqezinjve, me Brojën, Asllanin dhe Hoxhën që iu afruan golit të barazimit, por pa mundur ta gjenin.

Kështu Spanja e mbyll grupin me pikë të plota në vendin e parë, ndërsa Shqipëria largohet me kokën lartë, edhe pse në vendin e fundit me një pikë.

REZULTATI:

SHQIPËRI 0-1 SPANJË

F. Torres 13′-

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here