Wednesday, May 22, 2024

Politikë

Çfarë parashikon e majta për financat publike, masat dhe reformat që priten të merren

Gëzim SaliuRama: Ndryshim rrënjësor i raportit financiar të sektorit publik, ekspertizë ndërkombëtare për financat e vendit Zbardhet projekti i përgatitur nga Partia Socialiste për sistemin...

Mediu e Ndoka: Presim opozitë të fortë, te e djathta s’ka “prerje kokash”

Basha nuk është zgjedhur kryetar i PD-së thjesht dhe vetëm për faktin se e donte apo s’e donte një përfaqësues i PD-së, qoftë ky...

Zgjedhja e Bashës në krye të PD-së, nga dorëheqja e Berishës tek premtimet e opozitës së re

Qëndrimet brenda selisë blu për garën e PD-së, reagimet ndaj Patozit “Duke marrë përgjegjësitë, që vërtet më takojnë, me një vendim të prerë kam vendosur...

Ankimimet në Kolegj mbajnë peng certifikimin e zgjedhjeve, kërkesat e PD dhe PS

Gëzim SaliuMë  31 korrik Kolegji Zgjedhor do të marrë në shytim ankimimet e PD-së dhe PS-së për LezhënAnkimimi i rrallë i PPKD-së në Kolegj:...

Gara ne PD, Shehi: Diferenca e thellë nuk lë vënd për kontestime

Intervistoi: Ina Jano"Bashës i rri fiks xhaketa e kryetarit, shkrirje të së djathtës për një opozitë efektive" Kryetari i partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar, Dashamir...

15 kutitë e Tropojës nuk ndryshojnë rezultatin, LSI pa mandat në Kukës

Gëzim SaliuPD thellon diferencën me LSI-në, rezultati përfundimtar, 3 mandate PD dhe 1 mandat PS Kolegji Zgjedhor mbylli dje rinumërimin e 15 kutive të qarkut...

Milo: Posti i zv.ministrit nuk bën për mua, duam të jemi në vijën e parë të ekipit

Kreu i PDS-së: Nuk kemi nevojë për koordinator me PS-në, kemi marrëdhënie të drejtpërdrejta Aleatët tradicionalë të Partisë Socialistë nuk do të pranojnë poste zv.ministri...

Berisha: Dëshmi e suksesit të qeverisë, ndjesë ata që e quajtën premtim elektoral

Ina JanoPorositen turbinat për kaskadën e DevollitInvestimi në total kap shifrën prej 1 miliard euro dhe çon përpara projektin për Shqipërinë e zhvilluar Edhe pse...

“PD, parti e njerëzve të lirë, Rama me INSTAT-in kërkon manipulimin e të vërtetës”

Ina JanoKryetari i ri i PD-së për herë të parë kundërpërgjigjet për deklaratat e Ramës dhe për zërat kritikë brenda selisë blu. Deklaratat u...

KQZ: Kushdo që manipuloi votën në 23 qershor, do të ndëshkohet sipas ligjit

Gëzim SaliuSipas zëdhënëses së KQZ-së, rinumërimi i votave në qarkun e Lezhës dhe të Shkodrës vërtetoi se institucioni më i lartë zgjedhor ka si...

Kryesore