Vjosa Osmani: Kosova synon anëtarësimin në OSBE

0
2

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar ditën e sotme një takim me shefin e Misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë (OSBE), në Kosovë Michael Davenpont.

Ndërsa e uroi për fillimin e detyrës së në Republikën e Kosovës, Presidentja theksoi rolin e rëndësishëm të OSBE-së, duke u shprehur se Republika e Kosovës synon anëtarësimin në këtë organizatë.

Nga ana tjetër, Davenport shprehu gatishmërinë e tij dhe të OSBE-së për të bashkëpunuar në të gjitha fushat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here