Si do jetë moti këtë javë?! E hëna nis me vranësira, ‘koha’ kthjellohet të mërkurën (PARASHIKIMI)

0
1
E hëna do të nisë me mot të vranët, ndërsa në vendet me lartësi mbi 600 metra do të ketë reshje dëbore. Pas të mërkurës moti do të nisë që të kthjellohet, ndërkohë era parashikohet të jetë me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila përgjatë vijës bregetare.
 Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e motit për javën që vjen. Sipas SHMU, kjo javë do të ndikohet kryesisht nga masa ajrore të paqëndrueshme dhe të ftohta, të cilat do të sjellin ulje të temperaturave dhe reshje shiu e bore.

E hëna do të nisë me mot të vranët, ndërsa në vendet me lartësi mbi 600 metra do të ketë reshje dëbore. Pas të mërkurës moti do të nisë që të kthjellohet, ndërkohë era parashikohet të jetë me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila përgjatë vijës bregetare.

POSTIMI I PLOTË:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here