VIDEO/ Fitore spektakolare e Liverpulit, skuadra e Klop bind ndaj “ujqërve” të Uolves

0
159

Liverpuli u rikthye te fitorja në kampionat, duke mposhtu Uolvesin me rezultatin e thellë 4-0. Kampionët në fuqi të Premier Ligës, ishin dominues në këtë sfidë, duke mos e vënë në diskutim triumfin.

Momo Salah ishte autori që hapi serinë e golave në minutën e 24-t, pas gafës së kapitenit Kodi. Pjesa e parë u mbyll me epërsinë e 1 gola për të kuqtë.

Në fragmentin e dytë të lojës, skuadra e Klop, arriti të shënonte edhe 3 herë të tjera. Fillimisht Vijnaldum ngriti shifrat në 2-0 në minutën e 58-të, ndërkohë që Matim trefishoi rezultatin në të 67-tën. Për ta vulosur këtë takim mendoi portugezi Semedo, i cili në të 78-tën, realizoi autogol.

FT: LIVERPUL – UOLVES 4-0