Murrizi paralajmëron partinë e re: Do të hyj në zgjedhjet e ardhshme me 140 kandidatë për deputetë!

0
2

I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, në RTV ORA, Myslim Murrizi tha se në zgjedhjet e ardhme, do të hyjë në proces, me 140 kandidatë.

Çipa: Unë po e bëj avokatin e djallit, sepse në këtë proces zgjedhor ju nuk do të mund të hyni në zgjedhje, si do shkosh?

Murrizi: Unë do të shkoj si kam shkuar në 2005. Do t dal me mandatet e deputetëve si grup që jam, dhe do të regjistrohem me 140 anëtarët në të gjitha qarqet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here