Infermierja infektoi 13 kolegë, Pipero tregon detaje: Nuk zbatoi rregullat e COVID-19, i ishte këshilluar të izolohej por vijoi punën

0
4

Mjeku Pëllumb Pipero i ftuar sot në emisionin “Open”,  foli dhe për rastin e një infermieres që ka infektuar 13 kolegë të saj në QSUT.

Sipas Piperos ende nuk dihet se ku është infektuar mjekja, por shtoi se i ishte këshilluar që të izolohej, por nuk ka vijuar sërish punën si më parë.

“I është rekomanduar të izolohet, por nuk e ka zbatuar këshillën. Ka qenë papërgjegjshmëri e një individi. Nuk e dimë ku e ka marrë infeksionin. Ka shfaqur shenja të covid-it. Ndërkohë po hetohet rasti se ku mund ta ketë marrë. Personeli mjekësor nuk duhet të humbas vigjilencën”, u shpreh mjeku Pipero.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here