Vendimet qesharake të Lleshit që e kthyen gjeneralin në ushtar

0
18

Erdhi me zhurmë të madhe në detyre, pikerisht në kohen e lulzimit të paraardhësit të tij, Fatmir Xhafa i cili për hir të së vërtetës çoi para drejtësisë grupe kriminale të pacënueshme deri në këtë kohë. Por në vend që ta gëzonte ky fakt kryeministrin tone e merziti dhe me nje te rene te lapsit mori vendimin per ta shkarkuar Xhafen dhe pse ne korridorete e politikes flitet se ky i fundit eshte dhe i preferuari dhe i amerikaneve. Por kryeministri yne nuk do qe tja dije dhe nese i cenohet dicka nga dikush ai e largon dhe kaq.  E mori generalin ne kundershtim me Kushtetuten, ne kundershtim me ligjet e vendeve anetare te NATO-s,e lavderoi, çfar nuk beri madje dhe Kadarene e perdori me ane te nje letere ne te cilen kishte thene se duhet nje gjeneral ne postin e ministri te brendshem. Te gjithe thane se ai nuk ben per kete pune, se ai adhuronte Ramen dhe asgje me shume, te gjithe thane do te perdorej nga kryeministri, por vete Lleshaj ne daljet e tij te shumta publike i hidhte poshte dhe pse adminirimin per Ramen nuk mund ta fshihte dot. Pritem qe te vazhdonte aksionet e lena nga paraardhesi, te burgoste dhe conte para ligjit kriminelet, por cfar ndodhi!!!! Sapo erdhi ne detyre kerkoi qe policat te ishin elegante dhe jo me bark te madh, thua se nga kjo calonte gjithcka dhe nuk kishim pune te tjera e nderkohe qe cdo nate raportohen te vrare, eksploziv, atentate, kapje lendesh nsrakotike, droge etj

Dhe rreegulli i dyte dhe pse ne shkelje te ligit kerkonte qe te futeshin ushtarake ne polici , e padegjuar me pare as nga eksperiencat boterore , nga te cilat duhet se paku te kopjojme.

Dhe tni dhe pse ne ate pike te karrieres se tij nuk duhej te njolloste e mrin, as karrieren etij z. Lleshaj merr nje tjeter vendim qesharak ne kete Shqiperi qe po lengonnga krimi, varferia, droga etj , e pra mori vendiminp[er te ndalur protesten e diaspores, ORGANIZUAR NGA NJERIU I MEMEVE Genc Sejko. dhe i perkrahur nga gjith shqiptaret,  vendim i paprecedente ky i cili me plot gojen e ktheu GJENERALIN NE USHTAR TE RAMES!!!!!!!!!

Standard.al

A.K

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here