Rusi-Arabia Saudite, tjetër gol në Moskë, ja kush shënon

0
47

Në stadiumin “Luzhniki” të Moskës po luhet ndeshja e parë e Kampionatit Botëror të futbollit, Rusi-Arabia Saudite.

Në minutën e 12-të Juri Gazinski shënon golin e parë për Rusinë me një gjuajtje me kokë, 1-0.

Rusët janë të papërmbajtshëm para publikut të tyre. Në të 43’ shënojnë dhe golin e dytë me anë të Cheryshev, 2-0.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here