Andres Iniesta, sportisti më i mirë i Spanjës për 2015

0
171

BARCELONA-AJAX-1-466x350Pesë titujt e fituar me Barcelonën në sezonin e kaluar, kampionati, Kupa e Mbretit, Liga e Kampioneve, Superkupa e Evropiane dhe Botërori i kubeve, kanë bërë që mesfushori Andres Iniesta të zgjidhet sportisti më i mirë i Spanjës për vitin 2015.

Mediat sportive bejne te ditur se ylli i Barcelonës ka lene pas vetës sportistët e famshëm si, Pau Gasol, Jorge Lorenzo, Javier Gómez Noya dhe Miguel Ángel López.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency