Saturday, July 13, 2024

Politikë

Komisioni i Ligjeve Dekreti i Nishanit rrëzohet tek ligjet. Fyerje dhe akuza mes deputetëve Ristani dhe Lutaj

Florenc DrizariRistani - Lutajt: Dëgjo, se ti kishe ato shijet që ka kryetari jot, por unë s’jam këtu për të ta fut.Lutaj – Ristanit:...

Deklarata Kryeministri: Përpjekja për të çarmatosur pa luftë regjimin në Siri, detyrim për Shqipërinë

Gëzim SaliuRama: Rëndësi të posaçme partneritetit strategjik me SHBA-në, është aleati më i madh i shqiptarëve “Mishërimi i partneritetit strategjik me SHBA-në në frontin e...

SOT PROTESTA E OPOZITES Basha: Të gjithë bashkë t’i themi ndal arrogancës, arbitraritetit dhe heshtjes për armët kimike

Florenc Drizari Basha: “Të gjithë në shesh për të drejtat tona, zgjedhjet e lira nuk i dorëzojmë” Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ftoi të gjithë...

Kthimi në Kuvend nga Presidenti Alibeaj: Pse Akti Normativ është antikushtetues, arsyet që rrëzojnë alibinë e qeverisë

  Intervistoi: Gëzim Saliu Ish-ministri i Drejtësisë:Vendimi i qeverisë për INUK-un cënon ndarjen e pushteteve dhe mënjanon gjykatat “Presidenti i Republikes jo vetëm që e ka të...

Reagon kreu i Kuvendit Armët kimike të Sirisë në Shqipëri? Meta: Përgjegjësi aq sa na mbajnë supet

Florenc DrizariMeta : “Shqipëria ka marrë e do të marrë  të gjithë përgjegjësitë  që ajo është në gjendje të mbajë  dhe padyshim që gjithçka...

Intervista AKIP, Ferruni:Zërat pro armëve kimike në Shqipëri? “Megallomanë”, numërohen me gishtat e dorës

Florenc Drizari“Qeveria dhe Kuvendi të refuzojë pritësinë e kësaj të keqe botërore” Pas deklaratave të Kryetarit të Kuvendit Ilir Meta lidhur me ccështjen demontimit të...

Në Berlin / Basha, Presidentit të BE-së: Na mbështesni për integrimin. PD do të mbrojë zgjedhjet e lira

Gëzim Saliu“PD dhe opozita nuk do t’i reshtin përpjekjet e tyre për integrimin e plotë të Shqipërisë në BE” Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,...

Protestë e tipit Gandi te Piramida / Dhjetë arsyet se pse nuk duhet të vijnë armët kimike në Shqipëri

Ambientalistët: U gëzuam me ligjin e Ramës kundër ardhjes së mbetjeve, tani do të na sjellë jo mbetje, por armë kimike Të shtrirë në tokë,...

Protesta e opozitës / Skema e organizimit, Paloka: Të mbrojmë themelin e demokracisë

Gëzim SaliuSlogani i protestës “Ti japim fund vjedhjes dhe blerjes së votës” Nesër në orën 14:00, para Kryeministrisë, opozita do të mblidhet në një manifestim...

Kryeministri Rama, vizitë zyrtare në Serbi / Kreu i qeverisë: Do nisim shpërndarjen e certifikatave të pronësisë për fermerët

Gëzim Saliu Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Serbi. Kështu bëri të ditur dje ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, duke theksuar...

Kryesore