Wednesday, July 24, 2024
Home Kosovë Page 318

Kosovë

BE nis javën diplomatike për marrëveshjen Prishtinë-Beograd

Takimi i radhës në nivel kryeministrash ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, që pritet të mbahet më 20 mars në Bruksel, nga Bashkimi Evropian, po vlerësohet...

Hoxha: Në takimin e radhës në Bruksel pritet marrëveshje për veriun

Marrë nga DWNë Bruksel, Daçiçi ka rënë dakord për shpërbërjen e strukturave ilegale në veri të Kosovës. Në raundin e radhës pritet marrëveshje konkrete...

Thaçi – Daçiç pa marrëveshje, takimi i radhës më 4 mars

Ka përfunduar dita e dytë e rrethit të pestë të bisedimeve në mes të Kosovës dhe Serbisë, në nivel të Kryeministrave: Hashim Thaçi dhe...

Kosovë/ Takimi i ardhshëm varet nga vlerësimi i BE-së Jahjaga:...

Në kabinetin e shefes për Politikë të Jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, dje, rreth orës 18 e 30 ka përfunduar takimi i presidentëve...

Haradinaj: Brenda javës dihet epilogu me PDK-në

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka deklaruar se brenda kësaj jave do të dihet epilogu me PDK-në dhe në...

Ekspozita lëvizëse e Bankës së Shqipërisë ndalet në Prishtinë

Në vigjilje të 100-vjetorit të pavarësisë, ekspozita lëvizëse e Bankës së Shqipërisë “100 vjet pavarësi: Pasqyrimi i historisë në monedhën tonë kombëtare” ndali udhëtimin...

Shqipëri-Kosovë, kërkohet institucion permanent për zgjidhjen e sfidave integruese

Blendi Hasani Pacolli: Bashkimi kombëtar nis nga ekonomia. Çfarë kërkojnë ministri shqiptar i ekonomisë dhe politikanët e Kosovës Është zhvilluar dje në Tiranë konferenca “Kosovë-Shqipëri, tregu...

Jo Dacic, s’e heqim përmendoren e UÇPMB-së!

Kryetari i Preshevës, Ragmi Mustafa, ka deklaruar se përmendorja e ish-ushtarëve të UÇPMB-së nuk është vendosur për t’u hequr, ashtu siç ka kërkuar kryeministri...

Te fundit