Kurti ia thotë në sy Vuçiç: Dorëzo Radoçiqin dhe grupin që vrau Afrim Bunjakun

0
149

Gjatë fjalës së tij në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të Bashkimit Evropian , i cili po mbahet në Kotor të Malit të Zi, Albin Kurti i ka bërë një kërkesë tepër të fortë presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, që të dorëzojë Milan Radoiçiq.

Kurti i ka kërkuar Serbisë që të dorëzojë Radoiçiqin dhe grupin e tij paramilitar që vrarë policin Afrim Bunjaku më 24 shtator në Veri të Kosovës.

“Marrëdhëniet e mira fqinjësore në rajonin tonë janë të domosdoshme…Kërkoj nga Serbia që ta dorëzojë Milan Radoiçiqin në Kosovë dhe gjithashtu dhe dgrupin e tij paramilitar që e kanë vrarë rreshterin tonë Afrim Bunjaku më 24 shtator”, tha Kurti.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here