“Dua të dal nga dera e kuqe”/ Jetmiri kërkon të lërë shtëpinë: Po më bëhen padrejtësi! 

0
85

Banori i Big Brother VIP3, Jetmiri, ka kërkuar të lërë shtëpinë pasi pretendon se po i bëhen padrejtësi.

Jetmir: A mund të dal nga dera e kuqe?

 

Ledjon: Ti erdhe në program një muaj më parë, dhe në fillim para se të hyje ke thënë që do me shembullin tënd të ndryshosh programin.

Arbër: dhe ti del lakuriq

 

Ledjon: E marrim të mirqenë se Jetmiri është koherent,

 

Arbër: Edhe edukativ, edhe lakuriq

 

Ledjon: Hyre në program se nuk do doje të ishte ky program që është dhe i ke thënë Orit do ta fitoj këtë program me modelin tim. Sot shoh një njëri të dobësuar që shehs se nuk e fiton dot programin në mënyrën tënde thotë do dal nga dera e kuqe

 

Jetmiri: Nuk është kështu

 

Egla: Po ik ore burr, ik

 

Jetmir: Mendja ime mendon se po më bëhen padrejtësi, nuk do doja ta shtjelloja tani. Nëse do bëj betejë me ju, nuk e di nëse e fitoj. Ka mospërputhje të mëdha mes asaj që ndodh dhe asaj që shfaqet. Në momentin që unë dëmtohem, në momentin kur kërkoj ndimë të specializuar dhe më kthehet kundër kjo gjë, do të thotë që njeriu ka një problem. Nëse unë kam problem me veten, do të thotë se nuk mund të shkel me veten. Nuk kam parë një klip me dërrmimet sharjet etiketimet që më bëhen mua. Nuk shoh veten time aty të reflektohet aty, kam të drejtën e botës të krijoj në mendjen time…Kjo nuk është një ndjesi e imja. Unë nuk po shoh standartin dhe kam dyshimet e mia, sa, si dhe pse ju e dini më mirë si ndahet kamera, si ndahet vëmendja.

 

 

 

 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here