Përmbysja pariziene/ PSG i shënon 3 gola Barcelonës dhe i afrohet gjysmëfinales

0
145

LIVE BARCELONA-PSG 1-3
12′ Rafinja / 40′ Dembele, 54′ Vitinja, 61′ (p) Mbape

NGJARJET KRYESORE

61’ GOOOL PSG! Mbape shënon nga pika e bardhë.

59’ Penallti për PSG-në! Kanselo ndërhyn në mënyrë të gabuar ndaj Dembele dhe gjyqtari bën shenjë nga pika e bardhë.

56’ Gyndogan provon nga jashtë zonës, topi prek shtyllën dhe përfundon jashtë. (VIDEO)

54’ GOOOL PSG! Pas zhvillimit të një goditje nga këndi, topi shkon te Vitinja i cili nuk gabon. (VIDEO)

 

52’ Fabain Ruiz shfaqet në të majtën, provon me diagonalen e tij drejt shtyllës së dytë, pa gjetur portën e Ter Shtegen.

 

49’ Ter Shtegen është me fat pas një gjuajtje të Hakimit, pasi topi përplaset para tij, e godet në gjoks dhe kalon rrezikshëm mbi traversë. (VIDEO)

 

 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here