Andi Bushati: Dosja ‘5D’, Erion Veliaj është një politikan i ‘vdekur’

0
53

Analisti Andi Bushati i ftuar ne studion e ‘Çim Peka LIVE’, duke diskutuar pçr dosjen ‘5D Construction’, deklaroi se edhe pse Erion Veliaj nuk çshtç vçnç nçn hetim, ai çshtç tani njç politikan i ‘vdekur’.

 

‘Ishte e vështirë ta besoja. Të shohësh një vjedhje barbare, pa u kujdesur për të fshehur gjurmët, është diçka e çmendur.

Kjo dosje tregoi se këta janë ca injorantë, që kur nuk dinë të fshehin krimin e vet dhe ulërasin krimin e vet në mes të Tiranës, këta janë të paaftë të bëjmë punë për publikun.

 

Në këtë kuptim mendoj se këtë dosje, e merr apo jo SPAK, e urdhëron Rama SPAK, ta jap Erion Veliaj, apo s’ta jap Veliajn, me këtë dosje Erion Velaij është një politikan i ‘vdekur’, jo nga tëmthi apo mëlçia, por nga vjedhjet e mëdha që kanë bërë.

 

Është piramida e një vjedhje masive, nuk ka ndodhur në Shqipëri kështu.

 

Dyshojmë te inceneratorët, nuk e di se çfarë do të na ndriçojë Belindi më vonë, por edhe e kishim një kompani’, tha Andi Bushati.

 

 

 

 

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here