Berisha: Me Bashën në krye, PD ishte kthyer në seksion të Guvernatores Kim

0
143

Në daljen e sotme për mediat, pas mbledhjes së Komisionit të Rithemelimit, Sal Berisha akuzoi ambasadoren amerikane se me mbështetjen e Ramës dhe Bashës, nuk po bën rolin që i takon.

“Ai ishte dështim i saj i paralajmëruar, sic e dini Guvernatorja Kim,  ka lënë mënjanë rolin e  ambasadores që në përputhje me konventen e Vjenës, Kushtetutën e vendit dhe të vendit të saj s’ka tagër të ndërhyjë ne jetën e një force politike dhe shpreh kënaqësinë e madhe që çdo shqiptar  e sheh se çfarë përpjekjesh dhe imagjinoni në cfarë gjendje ka qënë PD sikur të ishte seksion i gurvernatores, s’dua ta përdor termin ambasadë  se janë të respektuara, por zonja në fjalë shkel çdo rregull dhe preferon për shkaqe të terrenit që ka gjetur tek Rama dhe Basha të bëjë rolin që si takon.” u shpreh Berisha.

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here