Tentoi të vriste pronarin e hotelit, lihet në burg reperi shqiptar pas arrestimit

0
125

Reperi i famshëm, Ervin Selita i njohur me emrin e artit “Vinz” është lënë në burg.

Ai u arrestua nga policia dy ditë më parë, pasi tentoi të vrasë me armë zjarri Zeni Xhindin, pronarin e një hoteli në rrugën “Tre Vëllezërit Kondi” në kryeqytet.

Kjo pasi reperi ka shkuar në hotel me një vajzë dhe në atë moment recepsionisti i ka kërkuar të resë kartën e identitetin.

Në debat janë përfshirë dhe pronarët e hotelit dhe Selita ka nxjerrë armën duke qëlluar në drejtim të Xhindit por fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Ervin Selita ka precedentë penalë të mëparshëm, pasi ka qenë i arrestuar edhe më herët, rreth dy vite më parë.

Image

Web Agency, Digital Agency, Web Development Agency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here