FOTO/ Ja kush është ish-efektivi i RENEA-s i dyshuar për vrasjen në Elbasan

0
3

Personi që shihni në foto është Arbër Papleka, autori i dyshuar i vrasjes së Pjerin Xhuvanit sot në Elbasan dhe plagosjes së 4 personave të tjerë. Ngjarja ndodhi në lagjen ‘5 Maj’.

Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për ‘BalkanWeb’ foton dhe dëshminë e Paplekës, ish-efektivit të RENEA-s, pak pas arrestimit.

Papleka, për të cilin thuhet se është pjesë e shtabit elektoral të Gazmend Bardhit, kandidat për deputet i PD-së në qarkun e Elbasanit, ka mohuar që të ketë dorë në krim.

Mësohet se ai u arrestua në afërsi të rrethrrotullimit të një qendre tregtare në hyrje të Tiranës, në tentativë për t’u arratisur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here