Vrau motrën bashkë me burrin, arrestohet mirditori i rrezikshëm…

0
9

Policia e Shtetit ka nxjerrë sot një tjetër person të shpallur në kërkim për vrasje.

Bëhet fjalë për shtetasin Gjovalin Lesi, i dënuar me burg përjetë.

Sipas policisë Lesi akuzohet se në datën 21 tetor 1997, në fshatin Rrasfik, Rubik të Mirditës ai ka vrarë me armë zjarri motrën e tij, shtetasen me inicialet M. Gj., dhe burrin e saj, shtetasin me inicialet A. Gj.

Shtetasi Gjovalin Lesi është dënuar me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mirditë, për veprat penale ‘Vrasja me paramendim’ dhe Armëmbajtja pa leje’.

Image

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here