Ajo çfarë hamë mund të shkaktojë kancer! Këto ushqime mos i largoni nga tryeza

0
24

Ajo cfarë hamë ndikon në shumë aspekte të shëndetit, përfshirë sëmundjet kronike si diabeti dhe kanceri.

Një ekip shkencëtarësh izraelitë kanë pohuar se ndoshta mund të shërojnë kancerin brenda vitit të ardhshëm. Deri atëherë, mbetet për tu bazuar tek ushqimet që ndikojnë në përmirësimin e organizimit dhe ndalon zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme.

Ky artikull bazohet tek 13 lloje ushqimesh që ulin rrezikun e përhapjes së kancerit, të cilat janë:

1-Brokoli

2-Karrota

3-Bizele

4-Boronica

5-Kanellë

6-Fruta të thata

7-Vaj ulliri

8-Shafran indie

9-Domate

10-Hudhër

11-Frutat agrume

12-Fara liri

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here