I tradhtuar nga pakti Rama-Basha? Vjen përgjigjja e kryetarit të LSI-së, Petrit Vasili

0
40

Fushata nxehet, akuza dhe kundër akuza mes PS, PD dhe LSI. Kreu i LSI-së, Petrit Vasili komentoi sot në studion e emisionit “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa paktin e arritur mes Ramës e Bashës. I pyetur nëse ndjehej i tradhtuar nga këta dy liderë Vasili u shpreh: “Përcaktimi s’ka lidhje me situatën”.

Sipas tij, kjo marrëveshje ishte një zgjidhje e vonuar e krizës. “Marrëveshja eci sipas këshillave tona, e kërkuam ne një qeveri besimi, që opozita të ishte pjesë e tyre. Kanë bërë një gjë negative, që i humbën vendit shumë muaj, nga kriza”,- tha ai.

Vasili shtoi ndër të tjera, se forca që ai drejton është në kulmin e saj të rritjes.

“LSI është menaxhim relativisht i lehtë, është në kulmin e saj. Nuk kam përjetuar ditë më të mira të saj që nga themelimi”,- tha ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here